Tasevski: Me Sileksin kam vetëm kujtime të mira, mirëpo tash mendoj për  Rabotniçkin

Java e 11-të në elitën e futbollit vendor sjellë një përballje shumë interesante, atë midis Sileksit dhe Rabotniçkit.  Përveç faktit se ndeshjet mes këtyre dy skuadrave çdoherë kanë sjellë shumë paqartësi, interesant është fakti se ekipi shkupjan në këtë përballje do të udhëhiqet nga strategu i deritanishëm i Sileksit, Zhikica

Ilievski kundër Tasevskit, debutim trajnerësh në ndeshjen Renova-Rabotniçki

Renova dhe Rabotniçki sot në ndeshjen e tyre të dytë të këtij edicioni do të paraqiten me trajner të ri, njofton ‘infOSport.mk’. Renova do të udhëhiqet nga Nikolla Ilievski – Xhixhi, teksa Rabotniçki nga Zhikica Tasevski. Në ndeshjen e parë të zhvilluar në ‘Telekom Arena’ në Shkup ‘gjipspunuesit’ udhëhiqeshin nga Jeton