Teuta mbushi arkat, ja sa ka fituar me kualilfkimin në turin e tretë të Ligës së Konferencës

Teuta vazhdon me arritjet historike këtë vit. Një vit më parë, skuadra durrsake triumfoi në kupë dhe Superkupë, ndërsa në sezonin 2020-2021, u kurorëzua me titullin kampion në Superligën shqiptare. Deri më tani, me këtë ecuri të artë në turin e tretë të Konferencë Ligës, skuadra durrsake vetëm nga shpërblimet e

Skuadrat shqiptare i thonë lamtumirë Ligës së Kampionëve

Pas Shkëndijës dhe Prishtinës, edhe skuadra e tretë shqiptare përfaqësuese në Ligën e Kampionëve për edicionin 2021/2022, Teuta, kampione e Superligës së Shqipërisë, i ka dhënë fund qëndrimit në Ligën më prestigjioze europiane në nivel klubesh, njofton “infOSport.mk”. Është ky një zhgënjim i madh për gjithë shqiptarët, e sidomos tifozët e

Taulant Seferi bëhet pjesë e kampionëve të Teutës….!

Kumanovari Taulant Seferi bëhet pjesë e Teutës. Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është huazuar te klubi durrsak vetëm për ndeshjet në Kupat e Europës dhe ka udhëtuar drejt Ohrit për t’u vënë nē dispozicion të trajnerit Edi Martini. Lajmin e ka dhënë vetë klubi kampion i Shqipërisë, qē falënderon edhe drejtuesit e

Teuta sërish pazar në Maqedoni, pas Dragarskit, transferon edhe sulmuesin e Sileksit, Georgiev

Teuta ka bërë edhe goditjen e tretë në merkato, teksa gjatë ditës së sotme ka konfirmuar marrëveshjen me sulmuesin e spiaktur të Sileksit, Pepi Georgiev, njofton “infOSport.mk”. Para tij, skuadra durrsake kishte angazhuar edhe mbrojtësin e Pelisterit, Hristijan Dragarski, ndërsa brenda ditës së sotme kishte gjetur akordin edhe me mbrojtësin

Kundërshtarë moldav për kampionët e Shqipërisë, Teutën

Skuadra kampione e Shqipërisë, Teuta, ka mësuar kundërshtarin për turin e parë eliminatorë të Ligës së Kampioneve. Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës, ka vendosur durrsakët përballë kampionëve të Moldavisë, Sherif Tiraspol. Ndeshjet e para që janë parashikuar të luhen më 6 ose 7 korrik dhe ato të kthimit më 13

Agim Ibraimi largohet nga Kukësi, por jo edhe Shqipëria!

Agim Ibraimi është një futbollistë i lirë, kjo pasi të njëjtit i përfundon kontrata me Kukësin, te e cila skuadër bëri një sezon të shkëlqyeshëm, njofton “infOSport.mk”. Ibraimi doli të jetë një lider i vërtetë i skuadrës nga Verilindja e Shqipërisë, duke mbyllur sezonin me 15 gola të shënuar, ndërsa gjithashtu

Nuk mjafton goli i Jasir Asanit, Partizani kthehet me barazim nga transferta në Durrës (VIDEO)

Partizani nuk ka shfrytëzuar barazimin e djeshëm të Vllaznisë, për t’iu afruar edhe më shumë në renditje skuadrës shkodrane, kjo pasi “Demat e Kuq” sot në Durrës barazuan 1:1 përballë Teutës, njofton “infOSport.mk”. Ndryshe ndeshja nisi mjaft mirë për Partizanin, për të cilën skuadër Jasir Asani shënoi që në minutën e