ZYRTARE, Milani bënë për vete super talentin italian, Tonali

Talenti i ri italian, Sandro Tonali, është përforcimi më i fundit i Milanit. Ai mbrëmjen e kaluar nënshkroi kontratë me “kuqezinjtë” dhe do bartë fanellën me numrin 8-të. Mesfushori ka kryer sot gjatë ditës testet mjekësore dhe në mbrëmje ka nënshkruar kontratë 5 vjeçare me “Rossonerët”. https://www.facebook.com/ACMilan/photos/a.197617736936/10157430574586937/ Tonali ishte afër kalimit te Interi,

Presidenti i Breshës zbulon ofertën e çmendur që Tonali e kishte refuzuar për të luajtur me Milanin

Presidenti i Breshës, Massimo Cellino, ka folur për blerjen e yllit të skuadrës së tij, Sandro Tonali nga Milani, duke konfirmuar shifrat e operacionit: “Ai ka bërë një lëvizje në momentin e duhur. Lojtari do të ketë një rritje shumë të mirë në një klub që ka një profesionalizëm të madh

Juventusi fiton garën me Interin dhe Junajtedin për talentin italian të Breshës!

Merkato e dimrit po afrohet, ndërsa skadra kampione në fuqi e Italisë, Juventusi pret me padurim që të përforcojë skuadrën. Ata i kanë vënë syrin talentit të Breshës, Sando Tonali, për të cilin gjithashtu interesohen edhe Interi dhe Mançester Junajtedi. Për këtë arsye “bardhezinjtë” kanë vendosur të përshpejtojnë operacionin. Sipas “Tuttosport”, drejtori