Vojvoda: Kam jetuar me 600 euro në muaj, asnjëherë se kam menduar se do fitoj kaq shumë para

Mërgim Vojvoda është shprehur krenar me vendimin e tij për të kaluar te Torino në Itali. Mbrojësi i përfaqësueses së Kosovës thotë se ka nënshkruar kontratë të rëndësishme duke siguruar të ardhmen e familjes së tij. “E them pa asnjë tabu, nuk do e kisha imagjinuar kurrë që një ditë do

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës edhe për herë të tretë pozitiv me “Covid19”!

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Mërgim Vojvoda, i cili aktualisht luan me Torinon në Itali,  ka më shumë se një javë që është futur në izolim pasi ka dalë pozitiv me Covid-19. Gjatë ditës së mërkurë ai ka bërë testin e 3-të dhe vazhdon të jetë pozitv. Pozitiv vazhdon të jetë edhe

Pas Piolit “Covid 19” prek edhe një tjetër trajner në Serie A

“Covid 19” nuk po kursen as trajnerët e Serie A, transmeton “infOSport.mk”. Pas infektimit të Stefano Piolit të Milanit, i rradhës që e pëson është një ish i “kuqezinjëve”, Marko Xhiampaoli, aktualisht trajner i Torinos. Italiani është izoluar menjëherë dhe rrezikon të jetë në stol kundër Interit javën e ardhshme. Gjithsesi

Mërgim Vojvoda edhe zyrtarisht një futbollist i ri i Torinos

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Mërgim Vojvoda sezonin e ri futbollistik do të luaj në “Serie A”, njofton “infOSport.mk”. Vojvoda sonte ka zbarkuar në Torino nën shoqërinë e menaxherit të tij, Adrian Aliaj. Kujtojmë Aliaj më herët në “Serie A” kishte transferuar edhe mbrojtësin Amir Rrahmani, i cili pas një sezoni

Berisha dhe Ujkani sërish rival, kësaj rradhe te Torino!

Rivaliteti mes Etrit Berishës dhe Samir Ujkanit mund të njohë shumë shpejt një kapitull të ri shumë interesant. Kujtojmë Etrit Berisha ishte ai që i rrëmbeu vendin te Kombëtarja shqiptare Samir Ujkanit, i cili më pas vendosi të braktis “kuqezinjtë”, duke iu bashkuar përfaqësueses së Kosovës. Ndërkohë tashmë ky rivalitet, mund

Samir Ujkani rikthehet në “Serie A”!

Portieri i përfaqësueses së Kosovës, Samir Ujkani, është rikthyer në “Serie A”, pasi sot ka nënshkruar kontratë me skuadrën e Torinos. Lajmin e ka konfirmuar edhe vetë klubi torinez përmes rrjeteve sociale. 31 vjeçari Ujkani me skuadrën e njohur italiane ka nënshkruar kontratë 1 vjeçare. Ujkani, i cili së fundmi ishte pjesë eskuadrës