Totenhami fiton “Audi Cup”, lum golash në ndeshjen Real M.-Fenerbahçe (VIDEO)

Totenhami ka fituar edicionin e sivjetshëm të “Audi Cup”, që për çdo vit organizohet në “Alianc Arena”, me organizatorë skuadrën e Bajern Munihut, shkruan “infOSport.mk”. Pikërisht skuadra “bavareze” luajti në finalen e madhe të këtij edicioni, aty ku mposht nga Totenhami, edhe atë në ruletin e penaltive, pasi ndeshja në kohën

Dani Rouz: Liverpulli na tregoi se duhet të luftojmë deri në fund

Mbrojtësi i Totenhamit, Dani Rouz ka pranuar se skuadra e tij ishte e entuziastmuar nga paraqitja e Liverpullit përballë Barcelonës (4:0), për të luftuar deri në fund për atë përmbysje fantastike përballë Ajaksit. Skuadra londineze tregoi se si nuk duhet dorëzuar asnjëherë dhe se për suksesin duhet luftuar deri në fund.

Rikthehen emocionet e Ligës së Kampionëve me gjysmëfinalen e parë, Totenham-Ajaks

Sonte rikthehet Liga e Kampionëve me ndeshjen e parë gjysmëfinale, ku mejdanin në Londër do të ndajnë Totenhami dhe Ajaksi. Spektakli duket i garantuar në këtë sfidë që premton shumë paqartësi. Pasi  eliminoi kampionët në fuqi të Realit të Madridit dhe një prej skuadrave pretendente për të triumfuar këtë sezon, Juventusin, Ajaksi

Dalin pamje të reja të golit të Ljorentes, a gaboi VAR në këtë rast?

Kualifikimi i Totenhamit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve vazhdon të komentohet ende. Mbrëmë “spërsat” edhe përkundër disfatës 4:3 ndaj Mançester Sitit, arritën që të kalojnë tutje, kjo falë fitores minimale 1:0 në ndeshjen e parë dhe golave të shënuar më shumë në transfertë. Shtatë golat e shënuara në ndeshjen e

Totenhami varrosi ëndërrat e Sitit në një ndeshje infarkt në “Etihad” (VIDEO)

Totenhami është kualifikuar për në ndeshjet gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, pasi sonte eliminoi Mançester Sitin në një përballje angleze, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e trajnerit Poçetino vazhdoi më tej falë fitores 1:0 në ndeshjen e parë në Londër, që doli të jetë edhe fitorja vendimtare, pavarësisht disfatës 4:3 sonte në “Etihad

Super De Gea dhe super Junajtedi vazhdon serinë e fitoreve (VIDEO)

Ka vazhduar seria e shkëlqyeshme e Mançester Junajtedit me Ole Gunar Solskjaer, pasi sot ‘Djajtë e Kuq’ sot mundën Totenhamin në derbi ndeshjen e javës së 22-të në ‘Uembli’ me rezultatin minimal 1:0, njofton ‘infOSport.mk’. Golin e vetëm për skuadrën nga ‘Olld Traford’ e realizoi Markus Rashford në minutën e 44-të