Eliminatoret “Euro 2020”, Kosova ekipi i dytë më i ri pas Turqisë

Ekipi përfaqësues i Kosovës në futboll ka një të ardhme të ndritur, pasi shumica e futbollistëve “dardan” janë në moshë të re. Faqja e specializuar për çmimin e lojtarëve, Transfermarkt, ka nxjerrë moshën mesatare të secilës skuadër në çdo ndeshje, duke i radhitur 10 përfaqësueset më të reja. Kosova në katër raste

Lajm i mirë për Shqipërinë në prag të ndeshjes me Turqinë

Fitorja ndaj Islandës ka rikthyer shpresën te Kombëtarja e Shqipërisë për një kualifikim në Europianin e vitit 2020. Shqipëria falë fitores ndaj islandezëve tashmë numëron 9 pikë, 6 më pak se dy skuadrat kryesuese, Turqia dhe Franca. Pikërisht turiqt janë kundërshtari i rradhës i Shqipërisë, ndërsa në prag të këtij

Karriera futbollistike e presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdoğan

Ndoshta shumë pak e kanë ditur që presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdoğan ka qenë dikur futbollist i shquar. Teksa studionte Administratë Biznesi në atë që sot është Fakulteti i Ekonomisë dhe Shkencave Administrative të Universitetit Marmarae, ai luante edhe futboll gjysmë-profesional. Erdoğan gjithashtu angazhohej në politikë duke u bashkuar me Unionin

Shpresat e Kosovës kopjojnë “Dardanët” e mëdhenj, mundin Turqinë

Pas fitores së madhe të përfaqësueses A të Kosovës mbrëmë ndaj Bullgarisë, një fitore tjetër të rëndësishme regjistroi edhe përfaqësuesja shpresa e Kosovës, që sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” mundi Turqinë me rezultatin 3:1, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e Rafet Prekazit më shumë e dëshironin fitoren në këtë ndeshje, për të

Gunesh: Ndeshja me Shqipërinë do të jetë shumë e luftuar

Përfaqësuesja e Turqisë do të jetë rivali i parë i Kombëtares së Shqipërisë, në ndeshjen e parë për kualifikueet e Europianit 2020. Ndeshja kundër Turqisë do të zhvillohet me 22 mars në Shkodër në stadiumin “Loro Boriçi”, teksa trajneri përfaqësueses turke, Shenoll Gunesh beson në një rezultat pozitiv. Cilat janë objektivat e

Plas skandali në Ligën e Kombeve, arbitri rumun premton dy penalti në pjesën e dytë për Suedinë… dhe akordon një!

Një deklaratë e çuditshme e arbitrit rumun, Istvan Kovaçsh, ka turbulluar disi situatën në Ligën e Kombeve. Arbitri 34-vjeçar, i premtoi 2 penallti sulmuesit të Suedisë në pushimin e ndeshjes ndaj Turqisë, të zhvilluar ditën e shtunë. Gjithçka është zbuluar nga vetë futbollisti suedez, Markus Berg, i cili foli me arbitrin