Valon Berisha shënon golin e parë me Reims, e feston duke bërë sexhde (VIDEO)

Valon Berisha ka rezultuar deçiziv në fitoren e Reims, skuadër kjo që në transfertë mundi ekipin zviceran të Servete, duke siguruar kualifikimin për në raundin e tretë eliminatorë të Liga Europa, njofton “infOSport.mk”. Reprezentuesi kosovar, i cili gjatë këtij afati kalimtarë iu bashkua skuadrës franceze, aty ku lulan edhe Arbër Zeneli,

Valon Berisha: Do ta mposhtim Maqedoninë

Valon Berisha pa dyshim se është një ndër futbollistët më të mirë te përfaqësuesja e Kosovës, kundërshtari i ekipit përfaqësues të vendit tonë në ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Kombeve. Ndeshja në fjalë pritet të zhvillohe në fund të këtij viti (tetori dhe nëntori përmenden si muaj të mundshëm), derisa në

Bunjaki tregon se si i ndau vëllezërit Berisha dhe pse Valoni vendosi të luajë për Kosovën

Ndërtimi i Përfaqësueses së Kosovës është një histori në vete, por që tashmë ka një arkitekt të cilin e njohin të gjithë. Ai është Albert Bunjaki, ish-selektori i Kosovës, i cili tashmë është në përfundimin e librit të tij në lidhje me ndërtimin e kombëtares “dardane”, shkruan Gazetasheshi.com. Në një intervistë

Valon Berisha rikthehet te Lacio, shkak koronavirusi

Virusi i përhapur tashëmë në krejt botën mund t’ia mohojë futbollistit kosovar transferimin afatgjatë te skuadra gjermane e Fortuna Dyzeldorf. Shkaku i koronavirusit, futbollisti kosovar gjendet gjithnjë e më larg klubit gjerman. Mesfushori kosovar aktualisht po luan në formë huazimi te skuadra e Bundesligës deri në fund të sezonit,  mirëpo, mediumi

Valon Berisha edhe zyrtarisht pjesë e Fortuna Dyzeldorf

Valon Berisha edhe zyrtarisht është një futbollist i ri i Fortuna Dyzeldorf. Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës është prezantuar me fanellën e skuadrës nga Bundesliga gjermane, te e cila do të luaj në formë huazimi nga Lacio deri në fund të këtij sezoni. Vlen të tceket se në marrëveshjen mes dy