Dështon transferimi, tetovari Valon Et’hemi mbetet pa skuadër!

Momente jo të mira në karrierën e tetovarit, Valon Et’hemi, i cili për momentin është pa skuadër. Mesfushori me tipare sulmuese u largua nga Kukësi gjatë merkatos së verës pas mbylljes së kontratës edhe pse drejtuesit e skuadrës nga Verilindja e Shqipërisë pretendonin të kundërtën. Et’hemi mori dritën jeshile nga FSHF-ja

Vazhdon “lufta” Kukësi-Et’hemi, kuksianët e çojnë në FIFA rastin me tetovarin!

Mesfushori tetovar, Valon Et’hemi ditë më parë edhe zyrtarisht u pjesë e Lokomotivës së Zagrebit, duke shtuar koloninë e futbollistëve shqiptarë, aty ku gjatë kësaj merkatoje kishin nënshkruar edhe dy futbollistët shkupjan, Xhemal Ibishi dhe Edis Maliqi, që gjithashtu së fundmi kishte qenë pjesë e Kukësit. Mirëpo nëse ky i fundit

Valon Et’hemi fiton betejën e parë me Kukësin!

Valon Et’hemi fiton betejën e parë me Kukësin. “Panorama Sport” zbulon se FSHF i ka konfirmuar lojtarit se mund të federohet në çdo klub tjetër, duke marrë pikërisht dokumentin që i hap rrugën transferimit. Ashtu siç ndodhi me Besar Musollin, edhe Et’hemi pavarësisht pretendimeve të Kukësit, tashmë do të vazhdojë karrierën

Eksodi i largimeve, Kukësi sulmon Ethemin dhe Musollin: Nuk respektuan kontratën

Kukësi i këtij sezoni do të jetë krejtësisht ndryshe nga ai i viteve të kaluara, pasi nga skuadra është larguar pjesa më e madhe e kontingjentit që u shpall nënkampion për dy edicione radhazi. Largimet e Mustës e Gavazajt sot i kanë vënë vulën ndryshimeve, duke sjellë edhe kritikat e tifozëve

Kukësi në luftë të hapur me tetovarin, Valon Et’hemi

Largimi i mesfushorit tetovar, Valon Et’hemi vijon të mbetet një çështje e hapur te Kukësi, me klubin dhe lojtarin që kanë pretendimet e tyre për kontratën, ndërsa fjalën e fundit do ta thotë tashmë Dhoma e Zgjidhjes së Mosmarrëveshjeve në FIFA. “Panorama Sport” zbuloi në numrin e djeshëm se vetë lojtari

Tetovari Et’hemi i jep fund aventurës së tij me Kukësin!

Futbollisti tetovar, Valon Et’hemi i ka dhënë fund aventurës së tij me Kukësin. Një ndër futbollistët më të mirë te skuadra nga Verilindja e Shqipërisë, autorë i 7 golave në edicionin e fundit, ka zyrtarizuar ndarjen me nënkampionët e Shqipërisë, në një postim emocionues të bërë në rrjetet sociale. “Vlerësim dhe

Et’hemi shënon në fitoren e Kukësit, verilindorët nuk dorëzohen në garën për titull

Mesfushori tetovar, Valon Et’hemi ka qenë njëri ndër protagonistët në fitoren e Kukësit në derbi ndeshjen e javës së 28-të në Superligën shqiptare kundër Partizanit, njofton “infOSport.mk”. 22-vjeçari Et’hemi realizoi golin e tretë për Kukësin në minutën e 62-të, duke i dhënë një goditje të rëndë në ato momente Partizanit, që

Goli i Et’hemit nuk mjafton, Kukësi dorëzohet para Skënderbeut (VIDEO)

Valon Et’hemi nuk i ka mjaftuar sot Kukësit, pasi skuadra e tetovarit u mund në udhëtim në Korçë nga ish kampionët e Skënderbeut, njofton “infOSport.mk”. ‘’ Ishte kjo një ndeshje ku gjithë vëmendjen para fillimit të takimit e kishte marrë edhe përplasja mes trajnerëve, ku në njërën anë qëndronte profesori, Ilir

Valon Et’hemi tregon objektivat me Kukësin e tij në Shqipëri

Pas një fillimi jo të mirë, skuadra nënkampione e Shqipërisë, Kukësi arriti të marrë tre fitore radhazi, edhe atë dy në kampionat, ndaj Tiranës dhe Teutës, si dhe një në kuadër të Kupës, kundër Orikut. Pikërisht në këtë ndeshjen e fundit futbollisti tetovar spikati me dy gola të shënuar, duke