Gaçevski largohet nga Vardari, transferohet në Qipro, aty ku e paraqesin si slloven!

Filip Gaçevski edhe përfundimisht është larguar nga futbolli ynë vendor dhe ekipi i Vardarit, duke vendosur që të vazhdojë karrierën në Qipro, transmeton “infOSport.mk”. Ish kapiteni i Vardarit ka nënshkruar kontratë me ekipin e Enozis Paralimni, duke ju dhënë fund në këtë mënyrë spekullimeve për një transferim të tij të mundshëm

Edhe një tjetër futbollistë i Vardarit rezulton pozitiv me Covid 19

Rezultatet e “Covid 19” që arritën të premten në zyrat e KF Vardarit nga Forina, konfirmuan se dy futbollistë të kësaj skuadre kishin rezultuar pozitiv, njofton “infOSport.mk”. Përveç Dejan Leskaroskit, i cili lajmin e kishte bërë publik në profilin e tij në “facebook”, futbollisti tjetër që kishte rezultuar pozitiv, është Agan

Nuk kanë fund hallet e Vardarit, humb edhe një gjyq tjetër përballë Maksimov!

Maksimov doli të jetë një mollë shumë e hidhur për Vardarin, skuadër kjo që sot humbi gjyqin edhe para Gjykatës Ndërkombëtare të sportit në Lozanë, njofton “infOSport.mk”. Drejtuesit e skuadrës lituaneze pohonin se Vardari e kishte transferuar në mënyrë jo të drejtë futbollistin e tyre, ashtu që drejtësinë vendosi ta

Lajm jo i mirë për Vardarin në prag të ndeshjes me Makedonija Gj.P

Këtë fundjavë startojnë ndeshjet e Ligës së Parë Futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Lideri aktual, Vardari stinorin pranveror do ta nis të shtunën me ndeshjen kundër Makedonija GJ.P., ndaj së cilës skuadër do të kërkojë edhe fitoren e parë të këtij edicioni. “Luanët”  kishin mundur Vardarin 2:0 në ndeshjen e parë

Samsonenko megjithatë mbetet te Vardari

Sergej Samsonenko megjithatë do të vazhdojë të mbetet te Vardari. Edhe pse i njëjti kishte deklaruar se do të tërhiqet nga ekipi shkupjan, në mbledhjen e mbajtur sonte me drejtuesit e klubit dhe futbollistët, Samsonenko ua kishte konfirmuar se do të mbetet edhe më tej pjesë e “kuqezinjëve”, përcjellë “infOSport.mk”. Edhe

Vardari mbetet pa shërbimet e futbollistit më të mirë, Avramovski!?

Përveç krizës së madhe që ka kapluar skuadrën e Vardarit, pasi njeriu i parë i tyre Sergej Samsonenko njoftoi edhe përfundimisht largimin e tij nga klubi më i trofeshëm në vend, tifozët e skuadrës shkupjane mund të marrin edhe një goditje tjetër brenda këtyre ditëve, përcjellë “infOSport.mk”. Siç njoftojnë mediat në

Nikola Gligorov rikthehet te Vardari!

Para dy ditësh përgatitjet për stinron pranveror i kanë nisur edhe grupmoshat e reja të Vardarit, te e cila skuadër si trajner i tyre është përfshirë tashmë edhe ish kapiteni i “kuqezinjëve”, Nikolla Gligorov, njofton “infOSport.mk”. Gligorov do të udhëheq gjeneratën 2009,  gjeneratë kjo që deri më tani udhëhiqej nga Igor