Zbulohet oferta e Mançester Junajtedit për Vedat Muriqin

Mediat turke kanë zbuluar se Mançester Junajtedi dështoi me një ofertë të janarit për sulmuesin e Fenerbahçe, Vedat Muriqi. Sipas mediumit turk “Fotospor”, Fenerbahçe ka refuzuar një ofertë prej 25 milionë eurosh nga Junajtedi për sulmuesin e Përfaqësueses së Kosovës. Gjigandi turk nuk do të humbas lojtarin para fundit të sezonit dhe

Igor Angellovski ndoqi nga afër Muriqin mbrëmë në ndeshjen ndaj Bashakshehir

Përfaqësuesja e Maqedonisë me 26 mars do të përballet me Kosovën në ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Kombeve. Edhe pse deri në atë ndeshje ka edhe plotë 2 muaj, seleksionuesi Igor Angellovski nuk dëshiron ti lë asgjë rastit dhe vetë personalisht ka udhëtuar gjatë ditës së djeshme drejt Stambollit të

Muriqi në element, asiston, shënon dhe me të kuq lojën përfundon (VIDEO)

Vedat Muriqi vazhdon të jetë protagonist në fitoret e Fenerbahçes, teksa sot ndihmoi këtë të fundit për të shënuar fitore në udhëtim ndaj Gaziantepspor me rezultatin 2:0, njofton “infOSport.mk”. Muriqi në këtë ndeshje provoi gjithçka. Ai fillimisht asistoi në golin e Maks Krushe në minutën e 51-të, në të 80-të u

Ali Koç vazhdon të refuzojë ofertat që vijnë për Vedat Muriqin

Fenerbahçe ka refuzuar edhe ofertën e dytë brenda një kohe të shkurtër për sulmuesin e Përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi. Pasi refuzoi Totenhamin, që kishte ofruar 20 milionë euro dëmshpërblim, numri një i skuadrës turke, Ali Koç, ka refuzuar edhe ofertën e Fiorentinës. Lajmi është bërë i ditur të dielën nga

Vedat Muriqi i bindur, Fenerbahçe do të bëhet kampion

Fenerbahçe ka regjistruar fitore të rëndësishme kundër ish-skuadrës së Vedat Muriqit, Çaykur Rizespor. Në ndeshjen e zhvilluar mbrëmë si mysafir Fenerbahçe shënoi fitore me rezultat 2:1. Turuç (’13) dhe Jailson (’70) shënuan golat e fitores për mysafirët, teksa te i dyti asistoi sulmuesi nga Kosova, Vedat Muriqi. https://twitter.com/i/status/1211341675827777538 Golin e nderit për vendasit