Veleshta përveç Asanit, prezanton edhe një tjetër futbollistë të Voska Sport

Veleshta gjatë ditës së sotme ka prezantuar dy blerje. Pas sulmuesit Shpend Asani, drejtuesit e Veleshtës kanë prezantuar edhe mbrojtësin Arbnor Kaba, njofton “infOSport.mk”. Edhe ky njëjtë sikurse Shpend Asani, te Veleshta do të luaj në formë huazimi nga rradhët e Voska Sport. Kaba është një futbollistë vetëm 19-vjeçar, i cili

Nijas Lena dhe panenka e tij shpëtojnë Veleshtën nga disfata në Gostivar (VIDEO)

Veleshta falë veteranit Nijas Lena, i cili edhe njëherë tjetër tregoi shumë klas, nga Gostivari u rikthye me një barazim, që mund ti vlejë shumë skuadrës nga Struga për në vijim të kampionatit, njofton “infOSport.mk”. Veleshta thuajse ishte e dorëzuar sot në transfertën ndaj Gostivarit, pasi ndodheshin në disavantazh deri në

Renova demoloi Veleshtën

Renova ka shënuar fitore 6:1 në përballjën miqësore ndaj Veleshtës të zhvilluar në stadiumin “Burimet e Biljanës” në Ohër, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo fitorja e tretë në 4 ndeshjet e deritanishme të zhvilluara në kuadër të fazës së përgatitjeve për ekipin e Qatip Osmanit, që si duket po bënë një punë

Veleshta aktive në merkato, përveç Asanit ka angazhuar edhe këta futbollistë!

Skuadra e Veleshtës gjatë ditës së djeshme ka zhvilluar takimin e parë kontrolluese në kuadër të përgatitjeve për stinorin pranveror, në prag të të cilit drejtuesit po punojnë me shumë përkushtim në përforcimin e skuadrës, njofton “infOSport.mk”. Kështu përveç super transferimit të Bujamin Asanit, i cili te skuadra strugane erdhi nga

Struga Trim Lum barazon edhe në ndeshjen e tretë kontrolluese

Skuadra e Struga Trim Lum gjatë ditës së sotme në Ohër ka zhvilluar edhe ndeshjen e tretë kontrolluese në kuadër të përgatitjeve për stinorin pranveror në elitën e futbollit vendor,njofton “infOSport.mk”. Skuadra e trajnerit Srgjan Zaharievski u përballë me ekipin strugan të Veleshtës, që garon në Ligën e Dytë – Perëndim.