Rrudhani vendimtarë në fitoren e Arau

Donat Rrudhani ka rezultuar deçiziv për skuadrën e tij, Aarau, duke e ndihmuar këtë skuadër për të shënuar fitore minimale 1:0 ndaj Shafhauzen, njofton “infOSport.mk”. Rrudhani golin e fitores për Aarau e realizoi në minutën e 71-të,kur doli të jetë i saktë nga pika e bardhë. 21 vjeçari, ndryshe pjesë e përfaqësueses

Rey Manaj në super formë, shënon edhe për Barcelonën B (VIDEO)

Rey Manaj vazhdon të tregojë një formë të shkëlqyer, teksa ka gjetur përsëri rrugën e rrjetës ditën e sotme. Pasi shënoi me Kombëtaren shqiptare në mesjavë ndaj San Marinos, sulmuesi nga Lushnja ka shënuar edhe për Barcelonën B. Pas një krosimi të bukur nga e djathta, Manaj lëviz bukur në zonë,

Deklarata e fuqishme e Adilit: Gjermani – Maqedoni! Unë po shihja Shqipërinë se e kam ëndërr

Mevlan Adili ka udhëhequr përsëri Vllazninë drejt një tjetër ndeshje me rrjetën e paprekur, por futbollisti shkupjan, i cili mbante shiritin e kapitenit te skuara shkodrane, ka theksuar se kënaqësia ishte përgjysmë pasi një ndeshje si e sotmja duhej fituar me ato pak raste që krijoi skuadra e tij, siç

Trajneri i Struga TL: Do kalojmë këtë krizë, ndaj Bellasicës mendojmë vetëm për fitore

Pas pauzës dy javore në kampionatin tonë vendor, nesër Struga Trim Lum do të mirëpret Bellasicën në ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të, njofton “infOSport.mk”. Është kjo një mundësi e mirë për ekipin strugan për të kaluar krizën në të cilën ndodhen, duke pasur parasysh se në 6 ndeshjet e

Teuta fiton Laçin dhe merr kryesimin, Vllaznia dhe Partizani bëjnë paqe (VIDEO)

Teuta ka shënuar fitore minimale 1:0 përballë Laçit në derbi ndeshjen e javës së 26-të në Superligën shqiptare, njofton “infOSport.mk”. “Djemtë e Detit” kanë dominuar dhe i janë afruar disa herë golit me Lorenco Vilën dhe Dejvi Bregun që në 45 minutat e para, që u mbyllën në barazim pa gola. https://streamable.com/k84373 Vlonjati