Fitore e madhe ndaj Shkëndijës, vazhdon ëndërra europiane e Struga Trim Lum (VIDEO)

Struga Trim Lum ka regjistruar fitore shumë të rëndësishme ndaj kampionëve të rinj të Shkëndijës, duke vazhduar kështu ëndërrën europiane deri në mbyllje të sezonit aktual, njofton “infOSport.mk”. Djelmoshat e Srgjan Zaharievskit zhvilluan një super ndeshje, e ku vlen të theksohet fillimi i takimit, kur edhe u vendos fati i këtij

Struga mund Shkëndijën, FC Shkupi barazon me Makedonija GJ.P, fiton edhe Renova

Janë mbyllur ndeshjet e javës së 31-të në elitën e futbollit vendor, që dhuroi plotë surpriza. Pa dyshim surprizën më të madhe e bënë futbollistët e Struga Trim Lum, që në cilësinë e mysafirit, në Gostivar mundën kampionët e Shkëndijës me rezultatin 2:0, njofton “infOSport.mk”. Që të dy golat skuadra strugane

Struga Trim Lum superiore, dy gola në 10 minutëshin e parë përballë Shkëndijës (VIDEO)

Kanë nisur të gjitha takimet e javës së 31-të në elitën e futbollit vendor, që me vete sjellë shumë ndeshje interesante, njofton “infOSport.mk”. Pa dyshim një nër ndeshjet që pritet me shumë interesim, është ajo në Gostivar, ku mejdanin aktualisht po ndajnë Shkëndija dhe Struga Trim Lum. Takimi ka nisur shumë mirë

LPFMV drejt fundit, ja kush udhëheq me listën e golashënuesve!

Liga e Parë ndodhet në fazën e fundit të saj, ndërsa kur tashmë kemi mësuar çështjen e kampionit, si duket shumë shpejtë do të mësojmë edhe kampionin e golave, njofton “infOSport.mk”. Është ky një kombinim perfekt, pasi edhe golashënuesi më i mirë vjen nga rradhët e skuadrës kampione, ndërsa ajo që

Shkëmbim spektakolar mes Juves dhe Milanit! Romanjoli vishet “bardhezi”….

Alesio Romanjoli është tashmë i gatshëm që pas dy muajsh të rikthehet si titullar me fanellën e skuadrës së Milanit. Problemet fizike të kapitenit tashmë i janë bashkuar edhe ato të rinovimit të kontratës që duken më të mëdha se ato të parat. Së fundmi në skenë ka dalë mundësia për një

Shkëndija pa kapitenin Bejtullai kundër Struga Trim Lum

Shkëndija që tashmë ka sigururuar titullin kampion, sot në kuadër të javës së 31-të në rolin e nikoqirit në Gostivar, do të mirëpret ekipin e Struga Trim Lum, njofton “infOSport.mk”. Në mesjavë djemtë e Ernest Gjokës regjistruan fitoren e 8-të rradhazi, duke mundur Rabotniçkin. Tani nga “kuqezinjtë” kërkohet vazhdimësi deri në

Guardiola do ta shesë Sterlingun për të sjellë te Siti dy super yje!

Pep Guardiola është duke planifikuar një revolucion të sulmit te Mançester Siti. Sipas asaj që pohojnë mediat në Angli, strategu spanjoll i “pasanikëve” nga Mançesteri është gati të lirohet nga shërbimet e Rahim Sterling, për të sjellë në “Etihad Stadium”  sulmuesin e Borusia Dortmundit, Erling Haaland, si dhe sulmuesin e