Shtyhet ndeshja Junajted-Liverpull, tifozët pushtojnë stadiumin “Old Trafford’! Ja arsyeja (VIDEO)

Ndeshja e javës së 34-të midis Mançeste Junajtedit dhe Liverpullit është shtyrë, kjo pasi tifozët e “Djajve të Kuq” ka disa orë që po protestojnë para stadiumit “Old Trafford”. Mijëra prej tyre kanë hyrë me dhunë brenda duke shkaktuar dëme materiale. Futbollistët e Liverpullit janë ende ne hotel ndërsa ende nuk

Struga Trim Lum i dha fund serisë prej 12 ndeshjeve pa humbje të Shkëndijës

Struga Trim Lum të shtunën i dha fund serisë prej 12 ndeshjeve pa humbje të Shkëndijës, duke mundur kampionët e ri të vendit me shifrat 2:0, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Ernest Gjokës ndodhej në një seri prej 8 fitoreve të njëpasnjëshme, derisa disfatën e fundit e kishte pësuar vitin e

Komenti i trajnerit Gjoka pas disfatës kundër Struga Trim Lum

Shkëndija të shtunën në kuadër të javës së 31-të u mund 0:2 nga Struga Trim Lum, duke ndërperë kështu serinë prej 8-të fitoreve rradhazi dhe ecurinë prej 12-të ndeshjeve pa disfatë. Kuqezinjtë të shpallur kampion prej dy xhirove paguan ‘haraçin’ e startit të përgjumur të duelit, kur struganët brenda 9-të minutave

Plas te Milani, tifozët kërkojnë që Donnarumma të mos luajë ndaj Juventusit

E ardhmja e Xhanluixhi Donarumas është ende e paqartë. Portieri i Milanit ka kontratë deri në fund të sezonit me “kuqezinjtë” dhe deri më tani nuk ka pranuar ende ofertën e drejtuesve të klubit. Një gjë e tilla ka sjell irritimin e tifozëve që pak orë para ndeshjes me Beneventon kanë

Salzburgu fiton Kupën e Austrisë, Berisha shënon në finalen e madhe

Salzburgu ka fituar Kupën e Austrisë për edicionin 2020/2021, teksa në finalen e madhe mposhti ekipin e LASK Linz me shifrat 3:0, njofton “infOSport.mk”. Në këtë ndeshje finale, në mesin e golashënuesve u regjistrua edhe futbollisti shqiptarë, Mërgim Berisha, i cili njëherit i kishte hapur rrugë fitores së madhe të skuadrës

Hetuesit dalin në përfundime, Maradona u la 12 orë në gjendje të rëndë

Vdekja e legjendës botërore të futbollit, Diego Armando Maradonës më datë 25 nëntor të vitit të kaluar shokoi gjithë botën, por vazhdon ende të prodhojë të reja. Mjekët e tij janë ende në hetim në lidhje me trajtimin e bërë ndaj legjendës së futbollit dhe së fundmi kanë dalë pretendimet

Plas keq në Itali! Arbitrat denoncojnë kolegët e tyre për manipulime!

Sistemi i arbitrimit në Itali ka marrë një goditje të fuqishme. Dy arbitrët që janë pjesë e Serie B për të ndarë drejtësinë në ndeshje, kanë dorëzuar në prokurorinë e Romës padinë kundër kolegëve të tyre. Gjithçka lidhet me manipulimin që bëhet te komisioni i arbitrave teksa disa emra të caktuar

Futbollisti i kombëtares shqiptare rikthehet nga dëmtimi pas 8 muajve mungesë

Taulant Xhaka është rikthyer në fushë me një program të veçantë. Mesfushori i Kombëtares shqiptare u dëmtua në gushtin e vitit tw kaluar dhe disa muaj më vonë, bëri edhe ndërhyrjen kirurgjikale. Vetëm prej pak ditësh, mesfushori ka arritur të kthehet në fushë për të kryer programin e specializuar. Referuar testeve që

Super Broja shënon, kalon Ibrahimoviçin dhe barazohet me Luis Suarez!

Armando Broja i ka dhënë fund agjërimit prej 2 muajsh pa gol të shënuar në elitën e futbollit holandez, duke shënuar për Viteshe në ndeshjen e javës së 31-të kundër Zuolle, njofton “infOSport.mk”. Broja për herë të fundit kishte shënuar me 2 mars kundër Venlos, duke çuar në 10 numrin e