Mërgim Vojvoda hero i Torinos, shënon golin e fitores ndaj Parmës

Më në fund golin e tij të parë në “Serie A” e ka gjetur edhe Mërgim Vojvoda, njofton “infOSport.mk”. Ylli i përfaqësueses së Kosovës doli të jetë heroi i skuadrës së Torinos, duke ndihmuar këtë skuadër për të shënuar fitore minimale 1:0 përballë Parmës në ndeshjen e fundit të javës

Cikalleshi fantastik, dopietë dhe asist për Konjaspor, VAR i mohon tripletën! (VIDEO)

Vazhdon forma e mirë e sulmuesit të Kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi, i cili të dielën ishte një ndër protagonistët kryesor në fitoren 5:1 të Konjaspor ndaj Karagumruk në kuadër të javës së 37-të në elitën e futbollit turk, njofton “infOSport.mk”. Cikalleshi përfitoi nga një rrëmujë në zonë në minutën e 61-të,

Përleshje dhe 5 karton të kuq në sfidën Monako-Lion, skuadra nga principata përshëndetet me titullin (VIDEO)

Monako humbi një nga shanset e fundit për të shpresuar ende tek titulli kampion në “Ligue 1”, kjo pasi ekipi nga Principata u dorëzua në shtëpi me Lionin e Rudi Garsias, i cili siguroi tre pikë shumë të rëndësishme falë golave ​​të shënuar nga Depay, Marcelo dhe Cherki. Një fitore, ajo

Messi udhëhoqi Barcelonën drejt fitores para ndeshjes më të rëndësishme të sezonit (VIDEO)

Skuadra e Barcelonës shënoi një fitore shumë të rëndësishme si mysafir ndaj Valencias në kuadër të javës së 34-të në La Liga, duke u barazuar me pikë me Realin e Madridit në pozitën e dytë, njofton “infOSport.mk”. Lider mbetet Atletiko Madridit, skuadër kjo që ka dy pikë më shumë se dy