Tetovari Bajrami shënon në fitoren ndaj Krotones, për tu bërë protagonist në festën e Empolit për rikthimin në “Serie A”!

Empoli i mesfushorit shqiptar, Nedim Bajrami, ditën e sotme edhe matematikisht arriti të sigurojë rikthimin në “Serie A”, duke lënë pas vetes në këtë garë Salernitanan, që në dy xhirot e fundit të sezonit do të tentojë të ruajë atë pozitë të dytë, që gjithashtu siguron kualifikimin e drejtëpërdrejtë në

PSZh i pafuqishëm pa Mbappe, Mahrez bënë ligjin dhe kualifikon Sitin në finalen e madhe (VIDEO)

Mançester Siti sonte ka shkruar historinë, duke u kualifikuar për herë të parë në finale të Ligës së Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Pep Guardiolas edhe në ndeshjen e dytë arriti të mund Paris Sen Zhermenin, këtë herë me rezultatin 2:0. Llogaritur edhe fitoren 2:1 në ndeshjen e parë, “citizens” me

Aksion si në “Play Station”, Siti shënon edhe golin e dytë, është sërish Mahrez (VIDEO)

Mançester Siti është shumë afër finales së madhe të Ligës së Kampionëve, teksa vetëm pak çaste më parë realizoi edhe golin e dytë në rrjetën e Navas, duke avansuar me shifrat 2:0 përballë Paris Sen Zhermen në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. https://www.youtube.com/watch?v=rqlcVaI9I-I Golin e dytë “pasanikët”

E bujshme, Fali Ramadani i ofron dy lojtarë Interit!

Fali Ramadani pa dyshim se vazhdon të mbetet një ndër menaxherët më të suksesshëm që njeh historia e futbollit, teksa së fundmi emri i menaxherit të suksesshëm nga Tetova po lidhet me Interin. Sipas asaj që raportojnë mediat në Itali, Ramadani ka pasur një takim me Bepe Marotan e Interit, të

UEFA bën “revolucionin” e radhës!

Revolucion i ri në futboll për shkak pandemisw Covid-19. UEFA e ka zyrtarizuar zgjerimin e grupit të futbollistëve që ekipet kombëtare mund të marrin me vete në Kampionatin Europian të kësaj vere. Pra, çdo kombëtare mund të ketë në dispozicion jo 23, por 26 lojtarë për kompeticionin e kësaj vere. Në listën

E bujshme, Hysaj mund të luaj bashkë me Suarez te Atl.Madridi

Skuadra gjigande spanjolle e Atletiko Madridit është i interesuar për nënshkrimin e mbrojtësit shqiptarë të Napolit, Elseid Hysaj. Skuadra e Diego Simeones është në kërkim të një mbrojtësi të krahut të djathtë, pas problemeve të kroatit Sime Vrshaljko, që ka probleme me gju. Simeone e sheh Kieran Trippier si zgjedhje e parë,

Valencia shkarkoi trajnerin Garsia

Disfata e fundit 2:3 përballë Barcelonës i ka kushtuar me shkarkim trajnerit të Valencias, Havier Garsia. Vendin e tij në mënyrë të përkohshme do ta zë, Salvador Gonzalez. Klubi i Valencias e ka falënderuar Garsian për kontributin e tij në skuadër. “Klubi dëshiron ta falënderojë publikisht atë për punën e tij dhe

Mançester Siti-PSZH, sonte njëra prej tyre prek finalen e Ligës së Kampionëve!

Sonte me ndeshjen midis Mançester Sitit dhe Paris Sen Zhermenit do të mësojmë finalistin e parë të këtij edicioni në Ligën e Kampionëve. Ndeshja e parë gjysmëfinale midis këtyre dy skuadrave  gjigande përfundoi me rezultat 1:2 në të mirë të klubit anglez në “Parkun e Princave”. Andaj, Siti synon vetëm rezultat pozitiv