Çalhanogllu largohet nga Milani si futbollistë i lirë!

Hakan Çalhanoglu pritet të largohet nga Milani si agjent i lirë, ngase ende është larg nga arritja e marrëveshjes me klubin nga “San Siro”. Sipas “Tuttosport”, kërkesat e turkut janë të larta, andaj dy palët e kanë të vështirë të gjejnë gjuhën e përbashkët. 27-vjeçari i ndihmoi Milanit të sigurojë pjesëmarrjen në

E bujshme, Tare gati të transferojë një futbollistë tetovar te Lacio

Lacio aktualisht është pa trajner pas largimit të Simone Inzaghit, i cili shumë shpejtë pritet të zyrtarizohet te kampionët e Interit. Ky largim, ndoshta edhe i papritur i Inzagit ka sjellë një detyrë të re për presidentin Klaudio Lotito dhe drejtorin sportiv, Igli Tare, të cilët kanë nisur nga puna

Bombë nga Italia, UEFA përjashton Realin, Barçën dhe Juventusin nga Liga e Kampionëve!

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në Itali, ku thuhet se UEFA e ka marrë vendimin për të dënuar 3 ekipet iniciatore për krijimin e Superligës, që më pas dështoi. “La Repubblica” shkruan se UEFA ka vendosur që të përjashtojë nga Liga e Kampioneve për sezonin e ardhshëm, Real Madridin,

ZYRTARE, pas Agueros dhe Garcias, Barcelona prezanton edhe afrimin e 3 në merkato

Emerson Royal është futbollisti më i ri i Barcelonës. “Katalunasit” kanë zyrtarizuar gjithçka pak minuta më parë, me 22 vjeçarin brazilian që vjen nga Real Betis. Lojtari ka qenë në pronësinë e Barcelonës dhe për dy sezone luajti në huazim te Betis. Forma e mirë e treguar në La Liga ka bërë

UEFA: Xhaka, lideri i Zvicrës në “Euro 2020(1)”

UEFA beson se Granit Xhaka do të jetë futbollisti kyç në kërkimet e Zvicrës për lavdi në Kampionatin Europian të këtij viti, që nis në fund të javës së ardhshme, më 11 qershor. Në profilet që shtëpia e futbollit evropian ua ka bërë ekipeve kombëtare, pjesëmarrje në turneun e verës, Xhaka

Lista përfundimtare e Italisë, ja tre “të përjashtuarit” nga Mançini

Italia merr formën përfundimtare në prag të “Euro 2020”. Trajneri i ta kaltërve, Roberto Mancini, ka bërë publike listën me 26 futbollistë, e depozituar në UEFA, duke zbuluar edhe tri përjashtimet e fundit. Mançini, Pessina dhe Politano nuk do të kenë mundësi të kontribuojnë për përfaqësuesen italiane në turneun madhor që

Historia e veçantë e Ngolo Kante, humbi trenin për në Paris, përfundon duke lozur

Ngolo Kante është shëmbëlltyra më e mirë e modelit që duhet të ndjekin talentët e ri për të arritur në majat më të larta të futbollit nëpërmjet thjeshtësisë. Mesfushori i Çelzit ka rrëmbyer zemrat e gjithë sportdashësve në botë pasi është ndryshe nga gjithë të tjerët. Pikësëpari duke lozur me grintë dhe