Prishtina e Ramadanit ndahet me dy futbollistë!

Skuadra kampione e Kosovës në futboll, FC Prishtina, gjatë ditës së sotme përmes faqes zyrtare ka njoftuar ndërprerjen e bashkëpunimit me dy futbollistë. Fjala është për Enis Gavazajn dhe Mergim Pefqelin, i cili pas 4 edicioneve me Prishtinën do të duhet të kërkoj një mjedis të ri. 27 vjeçari këtë edicion

Depaj shumë afër transferimit te Barcelona!

Memfis Depaj është afër bashkimit me Barcelonën, sipas asaj që raporton Dario Sport. Negociatat midis lojtarit dhe klubit janë praktikisht të përfunduara. Holandezi pritet të nënshkruajë një transferim falas nga Lioni për tri sezone. Trajneri Kuman donte të sillte Memfis në verën e kaluar dhe më pas në dimër, por Barcelona nuk kishte

Laçi në bisedime me mbrojtësin e Renovës

Skuadra e Laçit mund të jetë destinacioni i Bashkim Velijas për sezonin e ri garues. Lojtari i Renovës ka zhvilluar 32 paraqitje sezonin që lamë pas në Maqedoninë e Veriut, duke qenë shtyllë kryesore e prapavijës. 27 vjeçari aktivizohet në fashën e djathtë dhe në qendër. Prej vitesh Velija është pjesë e

Përfitimet nga Liga e Kampionëve, Shkëndija gati ti mbush arkat

Secila skuadër kampione që e nis rrugëtimin nga turi i parë eliminator i Ligës së Kampionëve dhe nuk arrin dot të marrë pjesë në fazën e grupeve të Ligës së Kampioneve apo Europa Ligës, do të përfitojë një shumë fikse prej 260 mijë eurosh, pa llogaritur shumat që do të