Rashica heroi i Kosovës, mposht i vetëm Maltën (VIDEO)

Përfaqësuesja e Kosovës ka shënuar fitore 2:1 përballë Maltës, ndeshje kjo që u zhvillua në Klagenfurt të Austrisë, njofton “infOSport.mk”. Që të dy golat për “dardanët” i realizoi Milot Rashica, nga një në secilën pjesë, derisa golin e nderit për Maltën në këtë përballje e realizoi Dimech në fundin e pjesës

Maqedonia demolon Kazakistanin dhe paralajmëron kundërshtarët në EURO 2020(1)! (VIDEO)

Maqedonia e Veriut ka shpartalluar Kazakistanin në ndeshjen gjenerale para pjesëmarrjes historike në Europianin e këtij viti, që nis vetëm pas një jave,njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Igor Angellovski sonte në arenën “Todor Proeski” shënuan fitore 4:0 përballë kombëtares së Kazakistanit, që tërë pjesën e dytë e luajti me një

Klop bënë spastrim te Liverpulli, largon 9 lojtarë!

Trajneri i Liverpullit, Jurgen Klop po bëhet gati për një spastrim masiv te skuadra e tij, me të cilën kërkon të rikthehet në majat e futbollit anglez dhe atij europian. Kuqezinjtë nuk kishin një mbrojtje shumë të mirë për të mbrojtur titullin e tyre në Premierligë, duke përfunduar vetëm në pozitën

Angellovski zbulon formacionin anti Kazakistan, Ademi dhe Bejtullai mbesin në bankinë

Maqedonia e Veriut me fillim në ora 18:00 në arenën “Todor Proeski” në Shkup do të zhvillojë gjeneralen para paraqitjes historike në Europianin e këtij viti që starton vetëm një javë më pas, njofton “infOSport.mk”. Pas barazimit 1:1 ndaj Sllovenisë me 1 qershor, të besuarit e trajnerit Igor Angellovski, sot do

Memelli me çdo kusht kërkon bashkëpunimin me dy futbollistët e Shkëndijës!

Pasi mbylli një sezon pozitiv me arritjen e objektivit minimal, duket se Migen Memelli do të fillojë të ndërtojë shumë shpejt Skënderbeun e sezonit të ri. Nëse do të flasim për një ekip që do të kërkojë dhe synojë të jetë rivalizues për sezonin e ri, normalisht se Memelli përveç konfirmimeve,

Nis fushata “Futbolli kundër diskriminimit”, futbollistët e kombëtares pro tolerancës

Në prag të fillimit të Kampionatit Europian të Futbollit, Federata e Futbollit, Komisioni për Mbrojtje nga Diskriminimi dhe Qendra Maqedonase për Bashkëpunim Ndërkombëtar promovuan fushatën kundër diskriminimit. Qëllimi i saj është që përmes mesazheve audio-vizuele të përkthyera në 7 gjuhë, të promovohet barazia, toleranca dhe të ketë mirëkuptim më të madh