3 largime brenda ditës te Llapi!

Skuadra e Llapit prej sot edhe zyrtarisht ka nisur përgatitjet për sezonin e ri, e ku për herë të parë do të luaj në Europë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Podujeva është treguar mjaft aktive, sidomos kur janë në pyetje largimet e futbollistëve. Gjithçka kishte filluar me largimin e malazezit Sava Gardasheviç

Skandal në Itali, “Mafia” u përfshi në transferimin e Muriqit te Lacio

Italia është tronditur nga lajmi se Mafia mund të jetë e përfshirë në futboll, e që ka të bëjë me klubin e Lacios. Në këtë mes është edhe Igli Tare, që njihet si më i merituari për transferimin e Vedat Muriqit te klubi i njohur italian, transferimin ky që tashmë

Skënderbeu peshkon sërish te Shkëndija! Kërkon dy talentët “kuqezi”

Skënderbeu ka filluar lëvizjet e para në përforcimin e ekipit dhe po mendon për të blinduar skuadrën e sezonit të ri. Duke parë elementët cilësorë që u afruan në huazim në mesin e sezonit, drejtuesit e skuadrës korçare nuk kanë dashur që të heqin dorë nga këta lojtarë, por kanë

Granit Xhaka gjithnjë e më afër Romës!

Granit Xhaka për momentin është i fokusuar për Europianin e futbollit, që nis me 11 qershor, ndërsa i njëjti do të luaj me përfaqësuesen e Zvicrës. Ndërkohë emri i tij është një dëshirë e vazhdueshme e trajnerit të Romës, Hoze Murinjos. Siç duket negociatat kanë avancuar dhe Roma është pranë nënshkrimit

ZYRTARE, Besmir Bojku do luaj për Struga Trim Lum

Besmir Bojku sezonin e ri futbollistik do të luaj me fanellën e Struga Trim, skuadrës nga qyteti i tij i lindjes. Në këtë mënyrë, Bojku rikthehet në futbollin tonë vendor, pas aventurës dy vjeçare në futbollin kosovar me skuadrën e Feronikelit. Siç mëson “infOSport.mk”, 26-vjeçari Bojku me Struga Trim Lum ka