Mançini pas fitores ndaj Turqisë! Na kanë mbetur edhe 6 ndeshje deri në finalen e Uembllit

Italia e Roberto Mançinit mposhti bindshëm 3:0 Turqinë në ndeshjen hapëse të Euro 2020(1), duke marrë tre pikët e para në Grupin A. Performanca e futbollistëve italian ishte fantastike duke mposhtur turqit si në rezultat ashtu dhe në lojë. Pas ndeshjes, tekniku Roberto Mançini u shfaq i kënaqur duke u shprehur

Jasir Asani hapave të Enis Bardhit! Përmes Hungarisë kërkon të bëjë hapin e madh

Jasir Asani edhe zyrtarisht karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë në elitën e futbollit hungarez, duke nënshkruar me ekipin e Kisvárda FC, njofton “infOSport.mk”. Shkupjani te kjo skuadër ka kaluar si futbollist i lirë, pasi i kishte përfunduar kontrata me Partizanin. Në sezonin e fundit me Partizanin, Asani kishte statistika

Italia e nis me këmbë të mbarë, turqit pa ide kundër “axurrëve” (VIDEO)

Italia dominoi dhe në fund me plotë meritë mundi Turqinë në ndeshjen e parë të Euro 2020, ndeshje kjo e vlefshme për grupin “A”, njofton “infOSport.mk”. Turqia e Gunesh mundi ti bëjë ballë Italisë vetëm gjatë pjesës së parë, që u mbyll me barazim pa gola, mirëpo jo edhe në pjesën

Goli i parë në Euro 2020, autogol (VIDEO)

Është shënuar goli i parë në kuadër të Euro 2020(1), e që realisht është një autogol i shënuar nga futbollisti turk, Merih Demiral, njofton “infOSport.mk”. Mbrojtësi i Juventusit u gjind në një pozitë shumë të vështirë pas harkimit të Berardit në minutën e 53-të, duke vendosur topin pas shpinës së portierit

UEFA detyron Ukrainën ta ndryshojë fanellën për “Euro 2020”

UEFA ka detyruar Kombëtaren e Ukrainës që ta ndërrojë fanellën me të cilën kishte planifikuar të paraqitet në ndeshjet e “Euro 2020”. Në fanellën e Ukrainës, shihet e qëndisur harta e shtetit ku poshtë mund të shihet edhe gadishulli i Krimesë. Kjo ka bërë që Rusia të protestojë ashpër ndaj këtij