Besa e Dobërdollit i kundërpërgjigjet Voskës! Transferon një futbollist kampion

Edhe pse ende nuk ka nisur zyrtarisht merkatoja në futbollin tonë vendor, shumë skuadra tashmë kanë angazhuar futbollistë të rinj, me të cilët pretendojnë ti arrijnë objektivat e tyre, shkruan “infOSport.mk”. Përveç skuadrave elitare, janë edhe ato nga Liga e Dytë që nuk kursejnë asgjë, për më tepër dy skuadrat shqiptare

Voska Sport godet sërish, nënshkruan me dy talentë të përfaqësueses së Maqedonisë!

Voska Sport nuk ndalet në merkato. Kjo skuadër që pas vetes ka një sponzor të fuqishëm në emrin e Nefi Useinit, gjatë ditës së sotme ka prezantuar edhe dy super talentë, pjesë e përfaqësueses U19 të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Fjala ëshët për Xhemil Jahijin dhe Behar Fetain, dy futbollistë 18-vjeçar që

Metallari na bënë krenar, sërish do të referojë në një event të madh hendbollistik

Dy qytetet kroate, Varazhdin dhe Koprivnica nga data 12 deri me 22 gusht do të jenë nikoqir të Kampionatit Europian për kadetë në hendboll, ndërsa edhe pse përfaqësuesja e Maqedonisë nuk do të marrë pjesë në këtë eveniment, ajo do të përfaqësohet nga dy arbitrët e saj perspektiv, Ismail Metallari

Hajdari një talent tjetër shqiptarë që po del në pah

Bujar Hajdari është një talent tjetër shqiptarë që pritet të shpërthejë, ndërsa paralajmërim për këtë është edhe ftesa në ekipin  e parë të Rabotniçkit nga ana e trajnerit Aleksandar Vlaho, njofton “infOSport.mk”. Se vërtetë bëhet fjalë për një talent, tek i cili Rabotniçki duhet të mbështetet, dëshmoi paraqitja e tij e

Fenerbahçe këmbëngul për Hysajn

Historia e merkatos së Elseid Hysaj vazhdon ti ngjaje një telenovele. Sa herë vinte koha e merkatos dimërore dhe verore dilnin shumë artikuj që tregonin ekipin e ri të mbrojtësit shkodran, ku mungonte vetëm zyrtarizimi. Megjithatë fati i lojtarit të Kombëtares shqiptare  ka qenë i lidhur ngushtësisht me Napolin. Këtë herë

Euro 2020, Shaqiri pjesë e formacionit më të mirë të fazës çerekfinale

UEFA ka bërë publik emrat e futbollistëve më të mirë në fazën çerekfinale të Europianit, teksa shihet qartë një dominim i futbollistëve të kombëtares angleze në formacion. Në portë më i miri u shpall Jan Somer i Zvicrës i cili bëri 10 pritje në sfidën ndaj Spanjës. Në mbrojtje rreshtohen, Cufal

UEFA cakton arbitrët e takimit gjysmëfinal, Itali-Spanjë

Europiani aktualisht është në pushim, ndërsa UEFA tashmë ka vendosur arbitrët e ndeshjes gjysmëfinale midis Italisë dhe Spanjës, ndeshje kjo që do të zhvillohet në Londër, në stadiumin “Uembli”. Arbitër kryesorë do të jetë gjermani Fliks Bryzh i cili në vitin 2017 kishte ndarë drejtësinë në finalen e Ligës së Kampionëve