Ja cilin numër do të mbajë Rashica te Noruiç Siti!

Milot Rashica sezonin e ri do të luaj në Premierligën angleze, duke veshur fanellën e skuadrës të sapongjitur në elitë, Noruiç Siti. Rashica te këta të fundit u transferua nga skuadra gjermane e Verder Bremen, që humbi statusin e skuadrës elitare. 25-vjeçari Rashica pjesë e skuadrës nga Bremeni ishte për 3 vite

Arijan Ademi shkëlqen me dy gola në fitoren e Dinamo Zagrebit, por…(VIDEO)

Arijan Ademi ishte një ndër protagonistët kryesor te Dinamo e Zagrebit në ndeshjen e parë eliminatore të Ligës së Kampionëve, që skuadra e njohur kroate e zhvilloi sot përballë skuadrës islandeze të Valur, njofton “infOSport.mk”. Ademi realizoi dy gola, ndërsa i njëjti mund të shënonte edhe një tjetër në rast se

Besa e Dobërdollit godet fuqishëm në merkato, sjellë goleadorin e Veleshtës, Altin Lloga

Besa e Dobërdollit ka vazhduar me angazhimin e futbollistëve cilësorë në prag të sezonit të ri në Ligën e Dytë – Perëndim, njofton “infOSport.mk”. Së fundmi drejtuesit e kësaj skuadre kanë prezantuar goleadorin e Veleshtës, Altin Lloga, i cili edicionin e kaluar shkëlqeu me fanellën e skuadrës strugane, që shumë pak

Sedlloski dhe Naumovski flasin para ndeshjes me Llapin!

Në prag të ndeshjes së parë kualifikuese të “Europe Conference League”, trajneri i FC Shkupit, Goce Sedlloski, së bashku me kapitenin Kristijan Naumovski, folën para mediave për ndeshjen që i pret kundër skuadrës kosovare të KF Llapit, njofton “infOSport.mk”. Trajneri Sedlloski, tha se nuk e nënvlerësojnë kundërshtarin, por dëshira e tij

ZYRTARE, Balotelli vazhdon karrierën në Turqi

Mario Balotelli ka bërë një transferim të papritur në futbollin turk, duke nënshkruar me skuadrën e Adana Demirspor, skuadër kjo që këtë vit u ngjit në Superligën turke. Balloteli te kjo skuadër transferohet nga rradhët e Moncas, me të cilën skuadër nuk arriti që të ngjitet në Serie A. https://twitter.com/i/status/1412781025650958345 Sulmuesi i njohur