Dërgoi Zvicrën në çerekfinale të Euro 2020, sulmuesi shqiptarë tërhiqet nga kombëtarja “helvete”!

Kolonia e madhe e futbollistëve shqiptarë që përfaqësonin Zvicrën në arenën ndërkombëtare ka humbur një tjetër element të saj pas EURO 2020. Një nga emrat më të njohur ne dekadën e fundit të kësaj përfaqësueseje, Admir Mehmedi, ka vendosur t’i japë lamtumirën asaj edhe pse në moshën 30-vjeçare dhe me shumë

FC Prishtina e Ramadanit ndeshjen e Ligës së Konferencës do e luaj ditën e Kurban Bajramit!

FC Prishtina e Zekirja Ramadanit pasi kaloi raundin preliminar  në Ligën e Kampionëve, në raundin e parë të kompeticionit më të rëndësishëm europian u takua me gjigandët hungarez të Ferencvaroshit. Edhe pse “bardhekaltërit” nga kryeqendra kosovare bënë një paraqitje të denjtë në të dyja ndeshjet, ata u eliminuan me rezultatin e

Arbitër norvegjez do i referojnë  FC Shkupit përballë Santa Klara

FC Shkupi me sukses kaloi raundin e parë kualifikues të Ligës së Konferencës, duke eliminuar ekipin kosovar të Llapit dhe duke siguruar në këtë mënyrë një përballje me portugezët e Santa Klara, njofton “infOSport.mk”. Ndeshjen e parë të raundit të dytë kualifikues ndaj ekipit portugez, FC Shkupi do ta zhvillojë në

Zbulohet shuma e majme që përfitoi FC Shkupi pas kalimit në raundin e dytë të Ligës së Konferencës

Pas kalimit të turit të parë të Ligës së Konferencës, arkat e FC Shkupit janë pasuruar edhe me 350 mijë euro të tjera, pas 200 mijë eurove që skuadra nga Çairi kishte marrë që në fillim me pjesëmarrjen në këtë kompeticion të ri garash të organizuar nga ana e UEFA-s,

Agim Ibraimi edhe zyrtarisht largohet nga Kukësi!

Agim Ibraimi nuk është më pjesë e Kukësit. Një gjë të tillë ka konfirmuar vetë futbollisti tetovar përmes një postimi në “Instagram”, mirëpo si duket i njëjti do të vijojë karrierën sërish në Shqipëri, duke u transferuar në kryeqytet. 32-vjeçari me shumë gjasa do të veshë fanellën e Dinamos së ngjitur

Plotë 8 skuadra shqiptare do luajnë në raundin e dytë të Ligës së Konferencës, Drita dhe Partizani peshkojnë dy gjigandë!

Të enjten në program ishin ndeshjet kthyese të raundit të parë në kuadër të Ligës së Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Plotë 8 skuadra shqiptare nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut siguruan një vend për në këtë fazë, aty ku shpresojnë që të bëjnë mrrekulli dhe të vazhdojnë tutje në këtë

Ardian Cuculi i siguron vizën Dritës për në raundin e dytë të Ligës së Konferencës (VIDEO)

Ardian Cuculi doli të jetë protagonisti kryesor në fitoren e Dritës së Gjilanit ndaj skuadrës shqiptare nga Mali i Zi, KF Deçiç, njofton “infOSport.mk”. Skuadra gjilanase që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Ardian Nuhiu, edhe në ndeshjen e dytë shënoi fitore, këtë herë me rezultatin 1:0. Autorë i golit të vetëm për