Shkëndija dhe FC Shkupi mësojnë kundërshtarët e raundit të tretë në Ligën e Konferencës

Shkëndija dhe FC Shkupi janë dy skuadrat e vetme nga vendi ynë që kanë vazhduar aventurën europiane, ndërsa sot që të dyja kanë mësuar edhe kundërshtarët e mundshëm të raundit të tretë kualifikues, njofton “infOSport.mk”. Megjithatë për të arritur deri në këtë fazë, fillimisht Shkëndija dhe FC Shkupi do të duhet

Fanella e Zidane e finales së Botërorit 1998 shitet mbi 100 mijë dollarë

Fanella e Zinedin Zidane që kishte mbajtur veshur në finalen e Botërorit të vitit 1998 është shitur në një ankand në Los Anxheles për më shumë se 100 mijë dollarë, njoftoi shtëpia e njohur e ankandeve, Julien’s Auctions. Pavarësisht se si FIFA dhe UEFA kanë vërtetuar se fanella ishte origjinale, organizatorët

Mavraj tregon pse firmosi me Turkgucu: Shoh paralele mes shqiptarëve dhe turqve

Mërgim Mavraj befasoi jo pak me lëvizjen e tij në këtë merkato verore. Menjëherë pasi siguroi ngjitjen në Bundesligë me Greuther Furth, mbrojtësi shqiptar u largua  nga skuadra për të firmosur në Kategorinë e Tretë me Turkgucu. Në një intervistë të dhënë së fundmi, ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare tregon se e

“Ringjallet” Januzaj, shënon një euro gol nga 30 metra (VIDEO)

Adnan Januzaj i ka nisur mbarë kontrollueset me skuadrën e tij, Real Sociedad, duke luajtur një rol shumë të rëndësishëm në fitoren 6:1 ndaj Hueskës. Januzaj i magjepsi të gjithë me perlën e realizuar nga afro 30 metra në minutën e 7-të, teksa dyfishoi përkohësisht shifrat. Por Januzaj nuk u mjaftua me

Liga e Konferencës, skuadrat shqiptare mësojnë kundërshtarët në rast kualifikimi në raundin e tretë

Klubet shqiptare kanë filluar përgatitjet e tyre për sfidat e turit të dytë në Ligën e Konferencës, ku shpresojnë të kenë një ecuri sa më pozitive. Janë plotë 8 skuadra shqiptare që do të luajnë në këtë fazë, përfshirë këtu edhe dy skuadrat nga Maqedonia e Veriut, KF Shkëndija dhe

Talenti shqiptarë paraqitet me Dortmundin në miqësore, Kosova dhe Shqipëria shpresojnë!

Albin Thaqi është mbrojtësi i talentuar shqiptar që ka luajtur dy ndeshje miqësore me Borusia Dortmundin deri më tani. 19-vjeçari nga Kosova ka luajtur për dy sezone me skuadrën e dytë gjermane, ndërsa gjatë kësaj faze përgatitore është thërritur nga trajneri Marco Rose në skuadrën e parë. Dortmund ka luajtur deri