Bajerni demolon Barcelonën, fitojnë edhe Çelzi dhe Juve (VIDEO)

Bajerni i Munihut edhe njëherë tjetër ka treguar forcën përballë Barcelonës, duke mundur këta të fundit midis “Kamp Nou” me shifrat 3:0, njofton “infOSport.mk”. Levandovski sërish kishte fjalën kryesore, duke shënuar dy gola gjatës pjesës së dytë, derisa në të parën kishte shënuar edhe Tomas Myller. Një fitore identike 3:0 në transfertë

Nuhiu dhe Cuculi flasin në prag të derbit të madh me Ballkanin

Java e katërt në elitën e futbollit kosovar do të na dhurojë super derbin, Drita – Ballkani. Bëhet fjalë për dy skuadra që viteve të fundit çdoherë po luftojnë për titullin kampion, me gjilanasit që janë më të mirë në këtë drejtim, edhe pse ndeshja e nesërme pritet të jetë

Junajtedit nuk i mjaftoi as Ronaldo, ndeshje e çmendur me 4 penalti në “Ramon Sançez Pizhuan” (VIDEO)

Sezoni i ri në Ligën e Kampioëve ka filluar me surpriza. Skuadra favorite e Mançester Junajted, që në rradhët e veta tashmë ka edhe yllin portugez Kristiano Ronaldo u mund në transfertën në Zvicër përballë modestëve të Jang Bojs, njofton “infOSport.mk”. Ronaldo ashtu sikurse në kampionat në fundjavë, bëri detyrën duke

Sedlloski: Ndeshje e vështirë, në pjesën e dytë fati na ktheu shpinën

Derbi i shumë pritur midis dy skuadrave kryesore pretendente për titull në futbollin vendor, Shkëndijës dhe FC Shkupit është mbyllur me barazim 0:0. Ndeshja u zhvillua në Tetovë dhe e njëjta nisi me një minutë heshtje në nder të 14 viktimave që humbën jetën në spitalin modular të Covid 19,

Tifozët e Lionit të dashuruar pas Shaqirit, momenti kur brohorasin emrin e shqiptarit (VIDEO)

Xherdan Shaqiri bëri një debutim shumë pozitiv me Lionin, duke i rrëmbyer zemrat e tifozëve pa nisur ende mirë aventurën e tij me francezët. Futbollisti shqiptar është ylli i ri i skuadrës prej të cilit pritet shumë këtë sezon dhe këtë e tregon fare mirë momenti kur ish-futbollisti i Liverpullit jep

Serie A, brenda ditës shkarkohen dy trajnerë!

Vetëm pas 3 xhirove të kaluara, në Serie A tashmë ka ndodhur shkarkimi i dy trajnerëve. Fjala është për Eusebio di Françeskon e Veronës dhe Leonardo Semplicin e Kaljarit. Humbja 3:2 në Sardenja kundër Xhenoas ka qenë fatale për Semplicin, me drejtuesit që nuk e kanë kapërdirë këtë nisje. Stolat në Serie

Lajm jo i mirë për Milanin, kundër Liverpullit pa Ibrahimoviçin!

Lajme të këqija në shtëpinë e Milanit. Sulmuesi dhe lideri kryesor i “kuqezinjëve”, Zlatan Ibrahimoviç do të mungojë në ndeshjen që “djalli” do të luajë nesër në mbrëmje ndaj Liverpulit në “Enfilld Roud”. Këtë lajm e ka publikuar gazetari i njohur italian, Fabricio Romano në profilin e tij të rrjetit social