Besar Guxhufi shënon në barazimin e Maqedonisë ndaj Hungarisë (VIDEO)

Përfaqësuesja U18 e Maqedonisë edhe në ndeshjen e dytë kontrolluese kundër Hungarisë e mbylli me barazim 2:2. Të dyja përfaqësueset e nisin mirë ndeshje, e cila rezultoi edhe me një gol të shpejtë për nikoqirët që nga minuta e 6-të. Autor i golit ishte Daniel Naxhi Kolozvari. Maqedonia arriti të shënojë për

Interi ka gjetur zëvendësuesin e Handanoviç!

Samir Handanoviç pritet të pensionohet në fund të këtij sezoni pas 10 viteve të kaluara në “Xhuzepe Meaca”. Slloveni te Interi erdhi vitin 2012 nga Udinese për 15 milionë euro. Ai gjatë gjithë këtyre viteve ka qenë pika më e fortë e skuadrës “neroaxurre”, që vitin e kaluar u shpall edhe

Asgjë nga rinovimi me Kessie, Milani ka gjetur zëvendësuesin e tij!

Rinovimi i kontratës me Frank Kessie është temë aktuale te Milani muajt e fundit. Mesfushorit ivorian i skadon kontrata me “Rossonerët” në fund të sezonit dhe ka refuzuar ofertën e drejtuesve prej 6 milionë eurove në sezon. Kessie sipas të gjitha gjasave do ta vazhdoj karrierën te PSZh-ja, ndërsa mediat spanjolle raportojnë

E bujshme, Andrea Pirlo zëvendëson Kumanin te Barcelona!

Ish-trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo duket se nuk do të qëndroj për shumë gjatë jashtë fushave. Pirlo u shkarkua nga Juventusi në qershor pas rezultateve të dobëta si trajner i “Biankonerëve”. E përditshmja katalunase “Sport”, ka lëshuar një lajm bombastik duke raportuar se Andrea Pirlo mund të marrë drejtimin e Barcelonës. Kjo

E bukur, tifozët e Interit duartrokasin Luka Modriçin e Realit (VIDEO)

Luka Modriç përveç që është një futbollistë shumë i mirë në fushën e blertë dhe shumë i dashur në mesin e tifozëve të Realit të Madridit, i njëjti është shumë i dashur edhe nga tifozë kundërshtarë. Një gjë e tillë u vërtetua edhe sonte në “Xhuzepe Meaca”, kur kroati u duartrokit