Super Xheko, sikur ai kishte shënuar vetëm fenomeni Ronaldo me Interin!

Edin Xheko ka shënuar edhe sonte për Interin, duke ndihmuar ekipin e tij për të mundur Sasuolon në transfertë me shifrat 2:1, njofton “infOSport.mk”. Xheko u inkuadrua në lojë në minutën e 57-të, ndërsa vetëm pas 60 sekondave të kaluara në fushën e blertë boshnjaku arriti të shënojë golin e parë

Gjithsej të etiketuara

Atl.Madridi leksion Barcelonës, Suarez shënon por nuk feston (VIDEO)

Atletiko Madridi ka zhytur edhe më shumë në krizë Barcelonën, duke ushtruar njëherit presion te Real Madrid, me të cilën skuadër tashmë ndanë pozitën e parë në renditje. Skuadra e Diego Simeones  triumfoi me rezultatin e pastër 2:0 në “Vanda Metropolitano”, duke gëzuar tifozët që ishin prezent në shkallët e stadiumit. Lemar

Interi me përmbysje mund Sassuolon, Xheko bënë heroin (VIDEO)

Interi ka marrë 3 pikë shumë të vështira në transfertën ndaj Sassuolos, duke mundur këtë skuadër me shifrat 2:1, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Simone Inzaghit nuk e pati aspak të lehtë sonte përballë Sassuolos, skuadër kjo që avansoi e para në këtë takim pas 22 minutash lojë. Skriniar shkaktoi penallti dhe Berardi

“Mjekët më thanë se mund të vdisja”! Deklarata shokuese e Lozano-s…

Tani është një kujtesë e keqe, por Hirving Lozano, siç tha në një intervistë për ESPN, ka rrezikuar shumë. Më datë 11 korrik, në takimin mes Meksikës dhe Trinidad Tobagos, futbollisti i Napolit pësoi një goditje të fortë në kokë, pas një përplasje me portierin kundërshtar. “Shumë doktorë më thanë se

Mevlan Adili sherr me trajnerin dhe kapitenin e Skënderbeut! (VIDEO)

Ndeshja e javës së katërt në Superligën shqiptare midis Skënderbeut dhe Vllaznisë është mbyllur në barazimin pa gola. Doli të jetë kjo një përballje pa shumë histori sa u përket rasteve të krijuara, teksa që në pjesën e parë u vu re një mbrojtje hermetike nga të dyja skuadrat. Në mungesë

Ndeshja e parë si titullarë, goli i parë për Erdon Dacin në Belgjikë (VIDEO)

Erdon Daci ka shënuar golin e parë në futbollin belg, aty ku në fillim të muajit shtator u transferua te skuadra e Vesterlo, që garon në ligën e dytë, njofton “infOSport.mk”. Shkupjani Daci te Vesterlo erdhi nga rradhët e Konjaspor, ndërsa në ndeshjen e tij të parë si titullarë, arriti

Shkëndija pa probleme mundi Borecin, Renova barazoi në Shkup, Struga e pafat në Shtip

Shkëndija ashtu edhe siç pritej pa shumë probleme mundi Borecin në ndeshjen e xhiros së 9-të në Ligën e Parë, duke u ngritur më lartë në renditjen tabelare, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Bruno Akrapoviç mundën Borecin me shifrat 3:0, duke zgjidhur çështjen e fituesit që në pjesën e