Flamuri shqiptarë sonte prezent edhe në Vaduz në ndeshjen Lihtenshtejn-Maqedoni (VIDEO)

Pasi ia doli të marrë pjesë për herë të parë në histori në një Kampionat Europian, Maqedonia e Veriut tashmë ka”oreks” për një tjetër kompeticion madhor siç është Botërori “Qatar 2022”, dhe po luan shanset e saj që të sigurojë të paktën vendin e dytë në grupin “J”. Sonte në Vaduz,

Bujar Islami emërohet trajner te Besa e Dobërdollit

Skuadra e Besës nga Dobërdolli ka gjetur zëvendësuesin e Mensur Jakupit, njofton “infOSport.mk”. Trajner i ri te skuadra shqiptare që garon në Ligën e Dytë – Perëndim do të jetë Bujar Islami, i cili së fundmi ishte pjesë e Renovës. Strategu 42-vjeçar dy edicione më parë me Renovën kishte siguruar Europën,

Fitore me aromë Botërori për Maqedoninë ndaj Lihtenshtejnit (VIDEO)

Maqedonia ka regjistruar fitoren e parë nën drejtimin e Bllagoja Milevskit, duke marrë fitore të thellë 4:0 në transfertën ndaj Lihtenshtejnit, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo fitorja e 10-të nga gjithsej 11 ndeshje të zhvilluara përballë kundërshtarit të sontëm, i cili në asnjë rast nuk rrezikoi konkretisht portierin Dimitrievski. Dare Velkovski shënoi golin

Faleminderit o Zoti im që më dhe kaq shumë thotë Haxhi Krasniqi në prag të sfidës së nesërme ndaj Bosel

Boksieri shqiptarë, Haxhi Krasniqi do të zhvillojë të shtunën meçin e tij të radhës në mbrojtjen e titullit të kampionit të botës në peshat e mesme, versioni IBO. Një ditë para meçit të madh, Krasniqi ka publikuar disa fotografi në profilin e tij në “Facebook”, ku shpreh gatishmërinë e tij për

UEFA cakton arbitrin e finales së Kombeve, Francë-Itali

Pas fitores dramatike ndaj Belgjikës me rezultatin 2:3, Franca siguroi kualifikimin në finale të Ligës së Kombeve, ku do të luaj me Spanjën. Finalja e madhe do të zhvillohet me 10 tetor (e diel) në stadiumin e Milanit, në “San Siro”. UEFA, tashmë ka përzgjedhur arbitrët që do të ndajnë drejtësinë në

Erdal Rakip: Për mua është nder që do të luaj për Maqedoninë

Erdal Rakip për herë të parë është bashkuar me përfaqësuesen e Maqedonisë. Futbollisti i skuadrës suedeze, Malmo e pranoi ofertën e seleksionuesit Bllagoja Milevski, dhe i njëjti do të konkurrojë për një vend në ndeshjet e këtij muaji që Maqedonia do ti zhvillojë kundër Lihtenshtejnit gjatë ditës së sotme dhe

Kessie hapave të Donarumas, largohet nga Milani me parametra zero!

E ardhmja e Frank Kessie tek Milani duket shumë larg pas përfundimit të kontratës. Njëjtë si Donnaruma, mesfushori kryesor i kuqezinjve mund të largohet me parametra 0, çka do të ishte një shok për drejtuesit e Milanit, të cilët ashtu si me portierin Xhanluixhi Donaruman mund të humbin rreth 70

Shiten të gjitha biletat për ndeshjen Shqipëri-Poloni!

Rezultatet e fundit të kombëtares shqiptare, sidomos ato të muajit tetor kanë entuziazmuar tej mase tifozët shqiptarë, tek të cilët është rikthyer dashuria për Shqipërinë. Më së miri për këtë flet edhe interesimi i jashtëzakonshëm për ndeshjen kundër Polonisë, ku thuhet se që tani janë shitur të gjitha biletat për ndeshjen

Njihuni me talentin e ri shqiptarë që refuzoi Gjermaninë për Kosovën

Adonis Milaj ka refuzuar Gjermaninë, për t’u bërë pjesë e përfaqësueses U17 të Kosovës. Milaj është 16 vjeçar dhe jeton në Gjermani, ku aktivizohet tek klubi i madh gjerman, Borusia Menhengladbah. Përkundër faktit që kishte oferta nga kombëtarja gjermane, Milaj ka vendosur që karrierën me kombëtare t’ia kushtojë Kosovës. Milaj dje ishte