Gjithçka gati për super duelin Krasniqi-Boesel, kosovari synon mbrojtjen e titullit

Një vit që nga përballja e tyre, Robin Haxhi Krasniqi dhe Dominik Boesel do të përballen sërish sonte në kategorinë e peshave super të mesme, për titullin IBO. Në luftën e parë, Krasniqi doli fitues duke e nokautuar Boesel në raundin e 10, kështu duke ia marrë titullin e kampionit të

Sheikët e rinj të Njukasëll Junajted i’a mësyjnë edhe Interit!

Pronarët e rinj sauditë të skuadrës së Njukasëll Junajted duket se nuk e kanë ndërmend që të ndalen vetëm në Premierligë. Mësohet se tashmë në shënjestër të tyre është edhe njëra nga skuadrat më të mëdha në gadishullin Apenin. Mohamed bin Salman mësohet se tashmë i’a ka mësyer Interit, skuadër kjo

Laporta në janar kërkon të transferojë dy yjet e Serie A

Një fillim jo i mbarë i Barcelonës këtë sezon ka bërë që “katalunasit” të kthejnë sytë kah merkatoja e janarit për të përforcuar urgjentisht skuadrën. Drejtuesit e Barcelonës tashmë kanë zgjedhur dy emra potencial, të cilët priten të transferohen nga Joan Laporta. Reparti i mesfushës është ai që ka nevojë për intervenim

Fatos Beqiraj “dopietë” në fitoren e Malit të Zi (VIDEO)

Fatos Beqiraj iu bashkua Ezgjan Alioskit nga futbollistët shqiptarë që shënuan sonte në ndeshjet eliminatore, të vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Qatar 2022”, njofton “infOSport.mk”. Beqiraj shënoi dy gola në fitoren e Malit të Zi 3:0 ndaj Gjibraltarit në transfertë, duke ringjallur shpresat e malazezëve për pozitën e dytë në grupin