UEFA cakton arbitrin e ndeshjes Shqipëri-Poloni

Shqipëria ka nisur përgatitjet për ndeshjen e së martës ndaj Polonisë që për “kuqezinjtë” e Edi Rejës do të jetë si një finale në garën për vendin e dytë në grupin “I” kualifikues të eliminatoreve të Botërorit Qatar 2022, pozicion që i çon kuqezinjtë për herë të parë në histori

Franca i falet dyshes Benzema-Mbape, mundin Spanjën në finalen e Ligës së Kombeve (VIDEO)

Franca ka fituar edicionin e dytë të Ligës së Kombeve, pasi sonte në finalen e madhe mundi Spanjën me rezultatin 2:1, njofton “infOSport.mk”. Pjesa e parë nuk dhuroi gola, ndërsa pamë një Spanjë më dominuese, e cila e para avansoi në këtë ndeshje me anë të Ojarzabal në minutën e 64-të. Megjithatë

Gjimshiti do ti mungojë Shqipërisë edhe në ndeshjet e nëntorit!

Berat Gjimshiti ishte i pafat mbrëmjen e djeshme pas atij dëmtimi të pësuar në minutuën e 26-të, kur ishte i detyriar që të largohet me ndihmën e barrelës. Një përplasje aksidentale bashkë edhe me shokët e skuadrës, portierin Berisha dhe mbrojtësin Ismajli, i kushtoi mbrojtësit të Atalantas me një frakturë të

Rrahmani e “pensionoi” nga Napoli, Kulibali shihet si opsion për Njukasëll J. e ri me Konten si trajner!

Skuadra e Njukasëll Junajted edhe zyrtarisht është vënë nën pronësinë e sheikëve arab, ndërsa siç raportojnë mediat në Angli, nënshkrimi i tyre i parë i madh mund të jetë mbrojtësi i Napolit, Kalidu Kulibali, të cilin kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani e pensionoi para kohe te skuadra “napolitane”,

Statistikat e Çallandes në krye të përfaqësueses së Kosovës!

Humbja e djeshme nga Suedia me rezultat 3:0 edhe përfundimisht i ka shuar shpresat e përfaqësueses së Kosovës për një kualifikim të mundshëm në Kampionatin Botëror “Qatar 2022”. Në grupin B Kosova ka vetëm katër pikë pas gjashtë ndeshjeve të zhvilluara, duke u renditur e parafundit, duke lënë pas vetes vetëm

E krahasojnë me Diego Kostan, tifozët e Çelzit kërkojnë rikthimin e Brojës!

Goli i Armando Brojës në triumfin e Shqipërisë ndaj Hungarisë ka ekzaltuar së tepërmi tifozët e Çelzit të cilët e shikojnë 20-vjeçarin si të ardhmen e skuadrës së tyre. Broja nënshkroi një kontratë të re 5-vjeçare me skuadrën nga “Stemford Brixh” këtë verë dhe u huazua te Sauthemptoni për të marrë

5 rekordet që Broja vendosi mbrëmë me golin ndaj Hungarisë

Goli i Armando Brojës ndaj Hungarisë, i shënuar vetëm 10 minuta para fundit të takimit mbrëmë në Budapest, mban gjallë ëndërrën e Kombëtares shqiptare për një vend në Botërorin “Qatar 2022”, por njëkohësisht shërbeu edhe për të vendosur plot 5 rekorde të reja, me të cilat mund të njiheni më

Zbulohet shuma që kanë marrë djemtë e kombëtares shqiptare pas fitoreve me Hungarinë

Shqipëria mbrëmjen e djeshme ka arritur të marrë një fitore historike ndaj Hungarisë në Budapest falë golit spektakolar të Armando Brojës në pjesën e dytë. Shqipëria falë këtij suksesi është më pranë se kurrë ëndrrës së kualifikimit për në Botërorin e vitit të ardhshëm në Katar, ku për herë të

Shuma marramendëse, ja sa kanë fituar Fjuri e Uillder pas duelit të tyre të tretë

Britaniku Tajson Fjuri ka arritur ta fitojë trilogjinë ndaj Deontej Uillder pas një dueli të jashtëzakonshëm të zhvilluar mëngjesin e  sotëm në Las Vegas. Doli të jetë kjo një super duel, ku pati plot 5 nokdaune, tre për Fjurin dhe dy të tjera për Uillder. Në fund Fjuri fitoi pas nokdaunit të