Bajerni dhe Juve sigurojnë 1/8 e finales, ringjallet Barcelona, Ronaldo hero i Junajtedit (VIDEO)

Bajerni i Munihut dhe Juventusi janë dy skuadrat që kanë siguruar kualifikimin për 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve që sonte, njofton “infOSport.mk”. Dy skuadrat e njohura europiane regjistruan fitoret më të thella në ndeshjet e mbrëmjes së sotme, me “bavarezët” që i mundësuan Barcelonës të rikthehet në jetë pas

Mos e humbisni autogolin qesharak të Bonuçit (VIDEO)

Në këto momente në futbollin europian në program janë ndeshjet e xhiros së katërt në 4 grupe të Ligës së Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Një ndër ndeshjet që po prodhon më së shumti gola deri në këto momente është ajo në Torino midis Juventusit dhe Zenitit, e vlefshme për grupin “H”. Për momentin

Besmir Bojku flet për shortin çerekfinal dhe kundërshtarin e tyre Shkëndijën

Struga Trim Lum tashmë ka mësuar emrin e skuadrës kundërshtare në ndeshjen çerekfinale të Kupës së Maqedonisë. Kundërshtarë i skuadrës strugane do të jetë Shkëndija, një ndër skuadrat pretendente për ti shkuar këtij kompeticioni deri në fund, njofton “infOSport.mk”. Nga tabori i skuadrës strugane rreth kundërshtarit të ardhshëm në kuadër të

Mësohen çiftet çerekfinaliste, do kemi përballje mes ekipeve shqiptare

Është hedhur shorti për ndeshjet çerekfinale të Kupës, duke na servuar edhe një përballje mes ekipeve shqiptare, njofton “infOSport.mk”. Goglat deshën që në këtë fazë Shkëndija në Tetovë të përballet me Struga Trim Lum, derisa FC Shkupi të luaj kundër Makedonija GJ.P në transfertë. Sileksi i Burhan Alijit dhe Arsim Lamallarit do

Rikthehet Liga e Kampionëve, ja cilat sfida na presin sonte

Mbrëmjen e sotme rikthehen ndeshjet e Ligës së Kampionëve. Plotë 8 ndeshje do të jenë në program, e ku premtohet dhe spektakël. Gjithçka do të nis nga ora 18:45, kur në program janë dy ndeshjet e para. Kampioni në fuqi, Çelzi do të sfidojë në transfertë Malmon. Një fitore për

Rikthehet Berat Gjimshiti, gati për të ndihmuar Shqipërinë dhe Atalantën

Më në fund lajme të mira për Kombëtaren shqiptare. Berat Gjimshiti ka hedhur pas krahëve dëmtimin dhe është rikthyer për tu grumbulluar me skuadrën e tij, Atalantën. 28-vjeçari u dëmtua në sfidën ndaj Hungarisë duke thyer krahun, por pas më shumë se tre javësh, Gjimshiti është grumbulluar nga trajneri Gasperini për