Muamed Sejdini shpërblen me premio futbollistët për triumfin ndaj Armenisë

Pas paraqitjes së shkëlqyer dhe fitores bindëse 5:0 ndaj Armenisë, ndërsa në kuadër të ndeshjes për vendin e dytë kundër Islandës, ku me fitore eventuale Maqedonia e Veriut do të siguroj balotazhin për kualifikim në Kampionatin Botëror Katar 2022, presidenti i Federatës së Futbollit të Maqedonisë, Muamed Sejdini së bashku

Sonte Shqipëria përballë Anglisë, ja si pritet të rreshtohen “kuqezinjtë”

Kombëtarja shqiptare e futbollit, nën drejtimin e trajnerit Edi Reja, ka zhvilluar mbrëmë përgatitjet e fundit në prag të ndeshjes me Anglinë. Ndonëse trajneri Edi Reja pohoi në konferencë se formacionin ua deklaron lojtarëve pak para ndeshjes, dita e djeshme dha disa sinjale ndryshimi në formacionin e mundshëm ndaj anglezëve. Prania e

Shiriti i kapitenit i bënë mirë Bardhit, 3 gola kundër Armenisë (VIDEO)

Përfaqësuesja e Maqedonisë mbrëmë në Erevan shënoi një ndër fitoret më të thella në ndeshjet në transfertë, duke mundur Armeninë me shifrat 5:0, njofton “infOSport.mk”. Enis Bardhi në këtë ndeshje debutoi si kapiten i përfaqësueses së Maqedonisë, ndërsa kjo si duket i bëri mirë shkupjanit, i cili realizoi “tirpletë”. Është kjo “tripleta”