Edi Reja për ndeshjen me Andorrën grumbullon sulmuesin kumanovar

Kombëtarja shqiptare mbrëmë në Londër pësoi një ndër disfatat më të thella viteve të fundit, duke u mundur 5:0 përballë Anglisë së Garet Sautgejt, njofton “infOSport.mk”. Pas kësaj disfate, e sidomos fitores së Polonisë ndaj Andorrës në transfertë, shanset e “kuqezinjëve” për të siguruar të paktën balotazhin për një vend në

Islandën e pret një “ferr” i vërtetë në Shkup

Maqedonia nesër (e diel) në arenën “Todor Proeski” kundër Islandës do të zhvillojë një ndër ndeshjet më të rëndësishme në histori, njofton “infOSport.mk”. Pas fitores së thellë 5:0 në Erevan ndaj Armenisë dhe barazimit pa gola të Rumanisë ndaj Islandës, Maqedonia ka fatin në duart e veta, pasi me fitore ndaj

Anid Abazi, futbollisti më i ri i FC Shkupit që luajti ndaj Beshiktashit në Stamboll (VIDEO)

Të mërkurën FC Shkupi zhvilloi një miqësore luksi në Stamboll ndaj gjigandëve turq të Beshiktashit, njofton “infOSport.mk”. Në një ndeshje ku rezultati ishte në plan të dutë, trajnerët e të dyja skuadrave, Sedlloski i FC Shkupit dhe Jallçën i Beshiktashit, vendosën të ju japin rastin të gjithë futbollistëve që kishin

FC Prishtina shumë shpejtë gjen zëvendësuesin e Ramadanit!

FC Prishtina është shumë pranë arritjes së marrëveshjes me trajnerin e ri, i cili do ta zëvendësojë Zekirija Rmadanin e larguar të premten, shkruan Zeri.info. Klubi më i madh në Kosovë pritet që t’ia besojë punën trajnerit të mirënjohur nga Bosnje Hercegovina, Abdullah Ibrakoviq. “Zeri.info” nga burime mirë të informuara brenda klubit

Dumfries nuk po bind te Interi, gati të transferohet te një nga skuadrat nga kryeqendra italiane

Mbrojtësi i Interit, Denzel Dumfries nuk e ka nisur mirë aventurën e re me “neroaxurrët”.  Holandezi u transferua te Interi nga rradhët e PSV Ajndhoven  për shifrën e 12 milionë eurove. Edhe pse konsiderohej si zëvendësues i Ashraf Hakimit, holandezi nuk po arrin të bind trajnerin Simeone Inzaghi, tek i

Lajme të mira nga infermeria e Struga Trim Lum, rikthehet Kasami!

Lajme të mira nga infermeria e Struga Trim. Sot në miqësoren që skuadra strugane e zhvilloi ndaj Veleshtës, për herë të parë këtë edicion u paraqit, Ard Kasami. Mbrojtësi 23-vjeçar u dëmtua shkurtin e këtij viti, ende pa filluar stinori pranveror i edicionit të kaluar, ndërsa i njëjti në fillim të

Voska Sport mundi Bratstvon nga Zhitosha në Prilep

Pauzën në futbollin vendor po e shfrytëzojnë edhe ekipet e ligës së dytë, që përmes ndeshjeve miqësore dëshirojnë të mbajnë ritmin e garave. Kësisoj sot në Prilep, Bratstvo nga Zhitosha mirëpriti ekipin e Voska Sport nga Ohri, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo një përballje mes dy ekipeve shqiptare, që këtë vit për

Struga Trim Lum mund Veleshtën

Struga Trim Lum ka regjistruar fitore 2:1 përballë Veleshtës, në një miqësore tjetër që këto dy skuadra e zhvilluan gjatë këtij sezoni, njofton “infOSport.mk”. Të dy trajnerët shfrytëzuan pushimin që kanë për shkak paraqitjes së përfaqësueses së Maqedonisë në eliminatoret për Botëtorin “Qatar 2022”, duke shfrytëzuar në maksimum të gjithë futbollistët