Renova startoi përgatitjet me një emër të ri në skuadër, Nuhiu flet për përforcimet e tjera dhe fazën përgatitore

Renova gjatë ditës së sotme ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror. Në grumbullimin e parë të skuadrës tetovare prezent ishte edhe Fisnik Zuka, i cili paraprakisht në zyrat e klubit kishte firmosur kontratë me klubin nga Xhepçishti. Megjithatë në bisedë e sipër me drejtorin sportiv të “gjipspunuesve”, Fisnik Nuhiu, Renova deri

Tetovari Valon Et’hemi në formacionin më të mirë të gjysmësezonit në Ligën e parë turke

Valon Et’hemi falë paraqitjeve të shkëlqyeshme këtë edicion me fanellën e Istanbulspor në Ligën e Parë turke, ka siguruar një vend në formacionin më të mirë të gjysmësezonit, njofton “infOSport.mk”. Et’hemi, është emri i vetëm nga ekipi i tij Istanbulspor që bënë pjesë në këtë formacion, duke mbuluar krahun e djathtë

Nedim Bajrami në janar mund të ndërroj skuadër por jo edhe kampionat!

Nedim Bajramit i kanë mjaftuar pak muaj në Serie A për të treguar vlerat që posedon. Driblime, gjuajtje, asiste dhe gola spektakolarë kanë qenë repertori i tij me fanellën e Empolit, duke ndihmuar këtë skuadër që të qëndrojë larg fundit të tabelës së klasifikimit pas ngjitjes në mesin e më

“Infosport.mk” nuk gabon, fshesa e Akrapoviç përfshin edhe Kamer Qakën

Shkëndija dhe mesfushori Kamer Qaka kanë rënë dakord që të ndajnë rrugët para kohe. Qaka nuk do të jetë në të ardhmen pjesë e Shkëndijës, ndërsa bashkëpunimi është ndërprerë me marrëveshje ndërmjet të dyja palëve, edhe pse pejani me skuadrën tetovare kishte kontratë deri verën e vitit 2022. Anëtari i përkohshëm

FC Shkupi të mërkurën starton përgatitjet, tashmë kanë caktuar edhe 3 super miqësore

FC Shkupi të mërkurën do të startojë përgatitjet për stinorin pranveror, njofton “infOSport.mk”. Përgatitjet do të fillojnë në stadiumin e Çairit, aty ku skuadra “bardheblu” do të përgatitet deri me 14 janar, derisa një ditë më pas (15 janar) do të udhëtojë për në Antalia të Turqisë. Në tokën turke skuadra nga

Partizani bëhet me trajner të ri

Dritan Mehmeti është emëruar trajner i ri i skuadrës së parë të Partizanit. Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi shqiptarë përmes një postimi në rrjetet sociale. Dritan Mehmeti ka luajtur rolin e zv. trajnerit në sezonin 2018-19 te Partizani, sezon kur “të kuqtë” u shpallën kampion, ndërsa një kohë ka luajtur