Sauthemptoni i Armando Brojës bëhet me pronar serb!

Sauthemptoni edhe zyrtarisht ka ndryshuar pronar. Në vend të konsorciumit të mëparshëm kinez, në krye të klubit anglez erdhi “Sport Republic”, që udhëhiqet nga biznesmeni serb, Dragan Solak. Një gjë të tillë kanë konfirmuar edhe nga klubi i Sauthemptonit përmes rrjeteve sociale. https://twitter.com/SouthamptonFC/status/1478392027192700928?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1478392027192700928%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fdemokracia.com%2Fbiznesmeni-serb-blen-zyrtarisht-aksionet-e-klubit-te-armando-brojes%2F “Klubi i Futbollit Southampton sot mund të konfirmojë se Sport

Makedonija GJ.P nisi përgatitjet, flet trajneri Muharem Bajrami

Makedonija GJ.P sot edhe zyrtarisht ka nisur fazën e përgatitjeve për gjysmëstinorin pranveror në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Në stërvitjen e parë të thirrur nga trajneri Muharem Bajrami, munguan disa prej futbollistëve të huaj, që skuadrës pritet ti bashkohen ditëve në vijim. Ndryshe Makedonija GJ.P deri më datë 19

Vjen largimi i parë nga rradhët e Struga Trim Lum

Struga Trim Lum dhe Florent Osmani kanë ndarë rrugët, edhe atë pas gati 3 viteve bashkëpunim, njofton “infOSport.mk”. Osmani skuadrës strugane iu bashkua me 23 janar të vitit 2019, duke regjistruar plotë 58 paraqitje zyrtare. Ai ishte pjesë e suksesit historik të skuadrës së Struga Trim Lum, kur kjo skuadër për

ZYRTARE, Shkëndija bënë goditjen e parë në merkato

Shkëndija ja angazhuar një përforcim mjaft cilësor në repartin e mbrojtjes. Bëhet fjalë për mbrojtësin e majtë, 22 vjeçarin Mihail Manevski, i cili me kampionët në fuqi të vendit ka nënshkruar kontratë për një vit e gjysmë, me mundësi vazhdimi edhe për 2 vite tjera. Mihail Manevski së fundmi ka qenë

Edhe Sassuolo vihet pas shërbimeve të tetovarit, Nedim Bajrami!

Tetovari Nedim Bajrami është kthyer në një nga futbollistët kryesorë të skuadrës së Empolit, ku me paraqitjet e treguara duket se ka tërhequr edhe skuadra të njohura pas vetes së tij. Sipas “Sky Sport” raportohet se rivali i Empolit në Seria A, Sassuolo është vënë në gjurmët e futbollistit shqiptarë. Drejtuesit e

Filip Najdovski te Shkëndija, ja çfarë thotë futbollisti i Tiranës!

Pas 3 largimeve të njëpasnjëshme, Shkëndija tashmë është vënë në kërkim të emrave të rinj, që do të mbushnin boshllëkun e krijuar në kampin kuqezi, njofton “infOSport.mk”. Kujtojmë nga rradhët e skuadrës kampione në mes të sezonit 2021/2022 u larguan Armend Alimi, Rubin Hebaj dhe Kamer Qaka. Pikërisht me largimin e

Ndeshja Achnas-Doxa kaloi në regji të treshes së lojtarëve shkupjan, Sadik kishte fjalën kryesore (VIDEO)

Ndeshja e javës së 15-të në elitën e futbollit qipriot midis Achnas dhe Doxa kaloi në regji të lojtarëve shkupjan, Damjan Shishkovski, Dule Trajçevski dhe Berat Sadik, njofton “infOSport.mk”. I pari, Shishkovski në minutën e 10-të ndali penaltinë e çekut Zdenek Folprecht, i dyti, Trajçevski në të 35-tën u ndëshkua me