Beshiktashi fitues i SuperKupës së Turqisë (VIDEO)

Besiktashi ka fituar Superkupën e Turqisë duke mundur Antalyasporin e Andrea Polit në një finale shumë të ekuilibruar të zhvilluar në Doha. Ndeshja u vendos vetëm me penallti, pasi koha e rregullt dhe shtesa përfunduan me rezultatin 1:1, falë golit dhe autogolit të Hatçinson, mesfushorit të Beshiktashit. GOLI I AVANTAZHIT TË BESHIKTASHIT Në

Tiago Silva dhe Kante rezultojnë pozitiv me “Covid 19”

Trajneri i Çelzit, Tomas Tushel, ka konfirmuar se N’Golo Kante dhe Tiago Silva do të humbasin ndeshjen e parë gjysmëfinale të “Carabao Cup” të mbrëmjes së sotme, pasi rezultuan pozitivë me Covid-19. Dyshja u konfirmuan me teste pozitive këtë mëngjes dhe tani do t’i nënshtrohen një periudhe izolimi. Kështu dyshja në fjalë

Pepi Gorgiev në bisedime me Struga Trim Lum

Sulmuesi nga Gjevgjelia, Pepi Gorgiev i cili ditë më parë prishi kontratën me skuadrën kampione të Shqipërisë, Teutën, me shumë gjasa karrierën e tij do ta vazhdojë në futbollin vendor. Burime të afërta me “infOSport.mk” bëjnë me dije se sulmuesi 27-vjeçar është në bisedime e sipër me Struga Trim Lum. Gorgiev

E jashtëzakonshme, Katari me stadium që mund të zhvendoset kudo nëpër botë

Stadiumi 974, mendohet të jetë stadiumi i parë i Kupës së Botës FIFA që mund të çmontohet dhe më pas të rimontohet kudo në botë. Është ndërtuar dhe paguar nga vendi pritës i këtij viti të Kupës së Botës, Katari. Quhet 974 sepse numri është kodi ndërkombëtar i telefonimit për Katarin (+974),

Talenti 16-vjeçar nga Haraçina në prova te skuadra e njohur italiane e Serie A!

Talenti shqiptarë, Adrian Zendeli aktualisht ndodhet në prova te skuadra e njohur italiane e Xhenoas. Zendeli është një futbollist vetëm 16-vjeçar, i cili aktualisht jeton në Suedi me familjen e tij, që ka origjinë nga Maqedonia, më saktësisht nga Haraçina e Shkupit, shkruan “infOSport.mk”. Talentin e tij të madh Adriani e

Zekirja Ramadani te Egnatia merr ish futbollistin e FC Shkupit

Ilirid Ademi ka dalë në stërvitje me Egnatian, skuadër kjo që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Zekirja Ramadani. I larguar pak ditë më parë nga Laçi, sulmuesi nga Gostivari nuk ka humbur shumë kohë për të gjetur skuadrën e tij të re. Ademi te Egnatia do të rigjejë bashkëlojtarët e tij nga

Kryeministri australian i prerë: “Nuk do ti lejohet hyrja i pavaksinuar as Djokoviçit”

Qeveria e Australisë i ka kërkuar shpjegim tenistit serb, Novak Djokoviç, i cili ka shmangur rregullat e kontrollit mjekësor me një vendim përjashtues për të marrë pjesë në “Australian Open”. Pjesëmarrja e tij në këtë event të rëndësishëm të tenisit mbetet ende në dyshim, kjo pasi ende nuk dihet se cili

Murinjo interesohet për mbrojtësin e përfaqësueses së Kosovës

Skuadra e Romës ka shfaqur interesim për mbrojtësin e Përfaqësueses së Kosovës, Mërgim Vojvoda, i cili aktualisht mbron ngjyrat e klubit tjetër italian, Torino. Sipas medieve italiane, është vetë trajneri Hoze Murinjo që kërkon tansferimin e mbrojtësit “dardan”, mirëpo vetëm në afatin kalimtar të verës. Vojvoda ka shënuar një rritje të jashtëzakonshme