Ndodhi edhe kjo, Bolonja-Inter nuk u zhvillua, por lojtari “zikaltër” u dëmtua (VIDEO)

Ndeshja e javës së 20-të midis Bolonjës dhe Interit nuk u zhvillua, kjo për shkak se ASL kishte vendosur në karantinë ekipin e Sinisha Mihajlloviç. Kështu në fushën e stadiumit Renato Dall’ara zbritën vetëm futbollistët e Interit për 45 minutat e kërkuara nga rregullorja përpara se arbitri Xhiovani Ayroldi të

Tetovari Bajrami shënon në barazimin e çmendur të Empolit ndaj Lacios (VIDEO)

Ndeshja e javës së 20-të në Serie A midis Lacios dhe Empolit u mbyll me një barazim spektakolar 3:3, me Lacion që i shpëtoi disfatës fare në fund, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja nisi për mrekulli për mysfairët e Empolit, të cilët shënuan dy gola brenda 8 minutave të para. Golin e parë e

Ferhan Hasani: Dua ta përmbylli vitin si kampion me Shkëndijën me Ballistët dhe Tetovën

Gjatë ditës së sotme Shkëndija prezantoi një ndër blerjet më të mëdha të këtij afati kalimtarë, Ferhan Hasanin, i cili në këtë mënyrë rikthehet pas 3 viteve e gjysmë në familjen “kuqezi”, njofton “infOSport.mk”. Ai me fanellën e Shkëndijës ka fituar 5 trofe, edhe atë 2 herë titullin e kampionit të

Ja për sa vite ka nënshkruar Hasani me Shkëndijën!

Shkëndija ka arritur marrëveshje për rikthimin e Ferhan Hasanit, duke nënshkruar kontratë me kohëzgjatje prej 2 vite e gjysmë, përcjellë “infOSport.mk”. Rikujtojmë që Ferhan Hasani në skuadrën kuqezi rikthehet pas tre vite e gjysmë, ndërsa brenda kësaj periudhe ishte pjesë e ekipit të Al-Raed nga Arabia Saudite, HJK Helsinki nga Finlanda,

Konfirmohet lajmi i “infOSport.mk”, Ferhan Hasani edhe zyrtarisht rikthehet te Shkëndija

E paralajmëruam që gjatë orëve të para të mëngjesit të ditës së kaluar, ndërsa sot erdhi edhe konfirmimi nga ana e drejtuesve të Shkëndijës. Ferhan Hasani vishet sërish “kuqezi”, me të vetmin qëllim për të ndihmuar skuadrën e tij të zemrës në stinorin pranveror, ku me shumë gjasa deri në fund

Bregallnica falënderon Sekullovskin, postin e trajnerit i’a beson Illço Gjorgjioskit!

Bregallnica ka bërë ndryshim në stafin teknik, teksa ka falënderuar trajnerin e deritanishëm Marjan Sekullovskin, për të zëvendësuar të njëjtin me Ilço Gjorgjioskin, i cili në të kaluarën luante rolin e presidentit të Federatës së Futbollit në vend, njofton “infOSport.mk”. Ky vendim ka habitur shumë sportdashës në vendin tonë, kjo pasi