Dinamo ka akord me ish sulmuesin e FC Shkupit!

Dinamo e Tiranës ka akord me ish sulmuesin e FC Shkupit, 31-vjeçarin Rexhinaldo Artur Faife, i cili është i njohur edhe për kampionatin shqiptarë, kjo pasi i njëjti para se të transferohej në futbollin tonë vendor, kishte luajtur në Shqipëri me skuadrat, si Luftëtari, Laçi dhe Kukësi. Edhe pse parimisht janë

Partizani i Tiranës kërkon sulmuesin e përfaqësueses së Kosovës!

Partizani ka spostuar të gjithë vëmendjen te merkato teksa në “radarët” e klubit nga kryeqyteti shqiptarë, është shfaqur edhe emri i ish-sulmuesit të Kukësit, Mirlind Daku. “Panorama Sport” shkruan se Partizani po negocion me klubin e Osijekut në Kroaci për ta marrë 24-vjeçarin në formulën e huazimit. Mesa duket të kuqtë kanë

Kamer Qaka shumë shpejtë bëhet me skuadër të re

Vetëm disa ditë pas largimit nga rradhët e Shkëndijës, Kamer Qaka ka gjetur skuadrën e tij të re. Ish reprezentuesi i kombëtares shqiptare që ishte një nga zbulimet e trajnerit të atëhershëm, Kristian Panuçi është prezantuar sot në radhët e skuadrës hungareze të Meszokovesd Zsory. Në prezantimin e përgatitur për Qakën

Pas Ferhan Hasanit, Shkëndija gati të shpërthejë edhe një tjetër bombë!

Pas super transferimit të Ferhan Hasanit, drejtuesit e Shkëndijës po bëhen gati të shpërthejnë edhe bombën tjetër, kur janë në pyetje transferimet e reja në këtë afat kalimtarë të dimrit. Burime të besueshme pranë “infOSport.mk” bëjnë me dije se drejtuesit e skuadrës kampione të vendit janënë bisedimetë avansuara me mbrojtësin e