Artan Borova flet për fazën përgatitore dhe miqësoret e Voska Sport

Futbollistët e Voska Sport nesër do të kenë grumbullimin e parë në vitin 2022, njofton “infOSport.mk”. Skuadra do të tubohet në Ohër, aty ku edhe pritet që të zhvillojë fazën e përgatitjeve. Lidhur me të njëjtën si dhe ndeshjet kontrolluese që do ti zhvillojë Voska Sport në këtë periudhë, për

Balliu shënon në barazimin e Valjekanos ndaj Betisit, mungoi portieri Dimitrievski (VIDEO)

Futbollisti i Kombëtares shqiptare, Ivan Balliu, i cili mbron ngjyrat e Rajo Valjekanos, ka arritur të shënojë gol në ndeshjen e vlefshme të javës së 20-të në La Liga kundër Betisit, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë u mbyll me barazim 1:1, ndërsa Balliu në të 71-tën arriti që të shënojë golin

2022-ta nis mbarë për Milot Rashicën, goli i tij kualifikon Noruiçin më tej në FA Kup (VIDEO)

Milot Rashica ka gjetur golin e tij të parë në futbollin anglez me fanellën e Noruiç, te e cila skuadër u transferua verën e vitit 2021, njofton “infOSport.mk”. Rashica shënoi golin e vetëm dhe të fitores për skuadrën e tij kundër Çarltonit në transfertë, ndeshje kjo e vlefshme për 1/32 e

Konseisao e inkuadroi në lojë djalin e tij, ai e shpërblen me gol ndërsa festa e tyre bëhet virale (VIDEO)

Skuadra e Portos ka regjistruar një fitore spektakolare në xhiron e 17-të në elitën e futbollit portugez, duke mundur në frymën e fundit skuadrën e Estorik me shifrat 3:2. Protagonisti kryesor i kësaj ndeshje doli të jetë djali i trajnerit të Portos, Francisko Konseisao. 19-vjeçari u inkuadrua në lojë vetëm në minutën

Milani fiton Venezian në udhëtim dhe i rrëmben pozitën e parë Interit! (VIDEO)

Milani ka vazhduar me formën e mirë, teksa sot regjistroi edhe fitoren e tretë rradhazi në Serie A, duke i marrë përkohësisht vendin e parë Interit, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Stefano Piolit mundi bindshëm 3:0 Venezian në udhëtim, duke regjistruar kështu fitoren e 15-të nga gjithsej 21 ndeshje të zhvilluara. Zlatan Ibrahimoviç

Ish sulmuesi i Kukësit përforcon rradhët e Makedonija GJ.P!

Makedonija GJ.P pas largimit të sulmuesit Abu Kamara është në kërkim të një sulmuesi të ri, që do të plotësonte zbrastirën e krijuar në sulmin “verdhekuq”. Dhe sërish i njëjti pritet të vijë nga jashtë, teksa bëhet fjalë për ganezin me pasaportë italiane, Godberg Bery Kuper, njofton “infOSport.mk”. Kuper së fundmi