Njihuni me kundërshtarët e Shkëndijës në Antalia të Turqisë!

Pas fazës së parë të përgatitjeve të zhvilluara në Tetovë, futbollistët e Shkëndijës tashmë janë zhvendosur në Antalia të Turqisë, ku do të qëndrojnë deri më 27 janar, për të zhvilluar edhe fazën kryesore të përgatitjeve dimërore. “Kuqezinjtë” do të shfrytëzojnë kushtet e përshtatshme klimatike që mbizotërojnë në Antalia për të

Dy klube franceze pas Zhegrovës, gati të luaj kundër Messit dhe Nejmar!

Ylli i përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova mund të ndryshojë ambient që në afatin kalimtar të verës. Gazeta e madhe zvicerane “Blick.ch” ka raportuar se dy skuadra të njohura franceze janë duke e vëzhguar talentin kosovar. Fjala është për skuadrat, si Lille dhe Lion, që te 22-vjeçari shohin përforcimin ideal të

Stojkoski dhe Bajrami që 4 vite më parë demoluan Vardarin, sërish bashkë, mirëpo këtë herë me role të ndryshme (VIDEO)

Krstijan Stojkoski dhe Muharem Bajrami sërish do jenë bashkë, mirëpo këtë herë me një skuadër tjetër dhe me role ndryshe, njofton “infOSport.mk”. Që të dy në sezonin  2017/2018 ishin pjesë e FC Shkupit. Po kjo dyshe me fanellën “bardhekaltër” dhjetorin e 2017-tës në Çair kishin gjunjëzuar Vardarin e famshëm, duke shënuar

Arbin Zejnullai: Vij në një klub me traditë të madhe

Rabotniçki gjatë ditës së sotme njoftoi edhe transferimin e tretë gjatë këtij afati kalimtarë të dimrit. Emri më i ri në mesin e “romantikëve”, është ai i Arbin Zejnullait, i cili me skuadrën shkupjane ka firmosur kontratë dy vjeçare, njofton “infOSport.mk”. Ish futbollisti i Shkëndijës menjëherë është vënë nën urdhërat e

Arbitri i finales së Superkupës tërbon fansat e Juves, kapet në aeroport me çantën e Interit!

Arbitri i finales së Superkupës së Italisë, Daniele Doveri, është parë dje duke u larguar nga Milano me një çantë që ka ngjyrën dhe logon e Interit. Është diçka normale, sepse ndodh shpesh që klubet pritëse u japin dhuratë arbitrave suvenire ose fanella në shenjë respekti. Mirëpo ky detaj nuk u ka

Konfirmohet lajmi i “infOSport.mk”, Pa Omar Xhobe del në stërvitje me Struga Trim Lum

Sulmuesi 23-vjeçar nga Gambia, Pa Omar Xhobe, pronë e Shkëndijës, golat e tij të parë në futbollin tonë vendor megjithatë do ti kërkojë me fanellën e Struga Trim Lum. Xhobe nuk ka udhëtuar me Shkëndijën drejt Antalias, dhe i njëjti po stërvitet me Struga Trim Lum. Ai te skuadra strugane do

Renova e nis me disfatë vitin 2022, mundet nga Ferizaji në Kosovë

Renova i ka nisur me disfatë kontrollueset e këtij viti, teksa sot është mundur në Kosovë nga Ferizaji me shifrat 4:1, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë u zhvillua në stadiumin “Ismet Shabani” në Ferizaj, aty ku skuadra nikoqire ishte shumë më e përgatitur se Renova, gjë për të cilën flet edhe

Rabotniçki angazhon edhe Arbin Zejnullain

Rabotniçki gjatë ditës së sotme ka prezantuar edhe ish futbollistin e Shkëndijës, Arbin Zejnullai, njofton “infOSport.mk”. Futbollisti tetovar rikthehet kështu në futbollin vendor pas aventurës 5 mujore në futbollin kroat, aty ku nuk la fare gjurmë me fanellën e Lokomotiv Zagrebit. Rabotniçki dhe Zejnullai kanë arritur marrëveshje dy vjeçare, ndërsa është