ZYRTARE, Edon Zhegrova do luaj në Francë me ekipin e Lille

Edon Zhegrova edhe zyrtarisht karrierën e tij e ka vazhduar në elitën e futbollit francez, duke pranuar të veshë fanellën e Lille. Zhegrova me Lille ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2027-të, duke u bashkuar kështu dy bashkëlojtarëve të përfaqësueses së Kosovës, Valon Berisha dhe Arbër Zeneli, që të dy bashkë

Xhengis Rexhepi edhe zyrtarisht merr timonin e Besës nga Dobërdolli

Xhengis Rexhepi edhe zyrtarisht ka pranuar të drejtojë skuadrën e Besës nga Dobërdolli, që garon në Ligën e Dytë – Pernëdim. Një gjë të tillë “infOSport.mk” kishte paralajmëruar që dhjetorin e kaluar, ndërsa sot konfirmimi erdhi nga drejtuesit e klubit shqiptarë, që pas vetes kanë një sponzor serioz, i cili

Sadiki shënon në fitoren e Borecit ndaj Makedonija GJ.P

Boreci dhe Makedonija GJ.P gjatë ditës së sotme kanë zhvilluar një ndeshje miqësore, e para për të dyja skuadrat në vitin 2022, njofton “infOSport.mk”. Takimi në tërësi foli për skuadrën nga Velesi, që në fund shënoi fitore të thellë 4:0. Ishte mbrojtësi shqiptarë Nehar Sadiki, që hapi serinë e golave në këtë

Skënderbeu transferon futbollistin e FC Shkupit, Ramin Alii

Nuk ka vetëm afrime te FC Shkupi, por edhe largime. Duke mos patur mundësinë e minutazhit te skuadra nga Çairi, Ramin Alii vendosi që karrierën e tij ta vazhdojë në Superligën shqiptare, duke nënshkruar kontratë me skuadrën e Skënderbeut. Mesfushori tetovar siç mëson “infOSport.mk” me skuadrën korçare ka nënshkruar kontratë tre

Besnik Ferati: Fanella e FC Shkupit për mua është e veçantë

Transferimi i fundit i FC Shkupit, Besnik Ferati pasi firmosi kontratën e parë profesionale me skuadrtën nga Çairi, ka dhënë edhe intervistën e parë si “bardhekaltër”. Ai shprehet i lumtur që po rikthehet në Çair, duke premtuar që do të japë gjithçka nga vetja për fanellën bardhekaltër. “Jam shumë i lumtur

Shkëndija rikthen Besir Demirin!

Derisa futbollistët po vijojnë përgatitjet në Antalia të Turqisë, drejtuesit e Shkëndijës po punojnë intensivisht në përforcimin e skuadrës, që gjatë stinorit pranveror do të tentojnë sërish titullin e kampionit, pavarësisht se pjesën e parë të sezonit 2021/2022 e mbyllën me 8 pikë më pak se liderët e FC Shkupit. Jo

Ndodhi, braziliani që më parë luante në Maqedoni, largohet nga Partizani!

Ish futbollisti i Pelisterit, Lukas Kardoso, i cili janarin e vitit 2018-të ishte transferuar te Partizani i Tiranës, ka vendosur që ti jap fund aventurës së tij në futbollin shqiptarë, njofton “infOSport.mk”. Braziliani 27-vjeçar largohet kështu nga “Të kuqtë” pas plotë 4 viteve, edhe pse në dy raste ai ishte transferuar