Shqiptarët pushtojnë “Santiago Bernabeun”, tifozi shqiptarë me falmurin kuqezi përqafon Benzeman

Sonte në “Santiago Bernabeu” është duke u zhvilluar një ndër ndeshjet më të bukura në historinë e Ligës së Kampionëve, e aty nuk kishte se si të mungonte edhe flamuri më i bukur në botë me ngjyrat “kuqezi”, flamuri shqiptarë me shqiponjën krenare, shkruan “infOSport.mk”. Edhe pse gjithë neve që po

Plaku shtyn festën e Tiranës! Laçi blindon Europën!

Teuta nuk e dorëzon kurorën dhe i prish festën Tiranës pasi barazoi 1:1 në “Selman Stërmasi” në sfidën e vlefshme për javën e 32-të në Superligën shqiptare. “Bardheblutë” e Orges Shehit ishin përgatitur për të festuar titullin e 26-të kampion në historinë e klubit, sepse një fitore përballë Teutës do të

Ballkani i Arsim Kabashit shkruan histori, për herë të parë shpallet kampion i Kosovës në futboll

Gjilani dhe Drita janë ndarë barazim në derbin e Anamoravës dhe kjo ka mjaftuar që Ballkani të shpallet edhe zyrtarisht kampion i ri në elitën e futbollit kosovar. Takimi i zhvilluar të mërkurën në stadiumin me bar sintetik në Gjilan, përfundoi 0:0 dhe i takoi xhiros së 33-të të Superligës së

Shkupi barazon, Shkëndija humbet, fitojnë Struga Trim Lum dhe Renova

FC Shkupi vetëm në sekondat e fundit ka humbur 3 pikët e plota përballë Makedonija GJP në ndeshjen e vlefshme për javën e 31-të në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Kampionët e ri të vendit pas disfatës në fundjavë nga Bregallnica, ishin shumë më të vëmendshëm në takimin e sotëm

Shabani: Të fitojmë dhe të ngritemi sa më lartë në renditje

Struga Trim Lum sot në kuadër të javës së 31 në terren vendas do të mirëpret Bregallnicën. Në këtë ndeshje ekipi strugan do të kërkojë fitoren e parë të sezonit ndaj skuadrës nga Shtipi, që aktualisht ndodhet një pozitë më lartë në renditje. Fitorja eventuale në këtë ndeshje, do të ishte