Super Jasir Asani me asist dhe gol u siguron Europën hungarezëve të Kisvarda

Jasir Asani ka shkëlqyer në ndeshjen e fundit të javës së 31-të në elitën e futbollit hungarez, duke asistuar dhe duke shënuar gol në fitoren 2:1 të Kisvarda ndaj Ujpeshtit, njofton “infOSport.mk”. Kjo fitore doli të jetë shumë me vlerë për ekipin e Kisvarda, që në këtë mënyrë do të luaj

Caktohen finalistët e Liga Europa dhe Ligës së Konferencës (VIDEO)

Janë caktuar edhe finalistët e dy kompeticioneve të fundit të UEFA-s, atë të Liga Europës dhe Ligës së Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Në finalen e madhe të Liga Europës do të luajnë Ajntrahti i Frankfurtit nga Gjermania dhe Gllazgou Renxhersi skocez, ndërsa në Ligën e Konferencës, finalja përballë do të vë Romën

Benzema barazoi rekordin e Ronaldos!

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema vazhdon me paraqitjet e tij fantastike këtë edicion. Sulmuesi francez u regjistrua në listën e golashënuesve edhe në ndeshjen e mbrëmjes që po lëmë pas, duke ndihmuar ekipin madrilen të mund Mançester Sitin me rezultatin 3:1 dhe njëkohësisht të eliminojë nga ndeshjet gjysmëfinale të

Reali e bëri sërish! Një rikthim fenomenal dërgoi “mbretërit” në finalen e madhe përballë Liverpullit

Real Madridi ka zhvilluar një tjetër ndeshje magjike këtë edicion në Ligën e Kampionëve. Skuadra e Karlo Ançelotit edhe përkundër disavantazhit 1:0 që kishte sonte përballë Sitit, falë golave të shënuar nga Rodrygo në frymën e fundit të kohës së rregullt (90', 91') bëri një rikthim fenomenal, duke bërë që