Fitore e çmendur e Xhenoas ndaj Juves, Interi merr kreun përkohësisht (VIDEO)

Një ndeshje plot emocione është zhvilluar në “Maraci”, aty ku Xhenoa ka përmbysur Juventusin në minutat shtesë dhe ka marrë tre pikë të arta në luftën për mbijetesë. Dybala kaloi “bardhezinjtë” në avantazh në pjesën e dytë, por Gudmundsson në minutën e 87-të dhe një penalti e kapitenit Krishito në minutën

Policia e Kosovës arreston sulmuesin e Prishtinës!

Sulmuesi i FC Prishtinës, Oto Xhon është arrestuar nga Policia e Kosovës. Sulmuesi i klubit nga kryeqyteti është arrestuar gjatë ditës së sotme. Ai akuzohet për vepra të rënda penale, “Trafikim me qenie njerëzore”. Lajmin e kanë konfirmuar edhe nga klubi i Prishtinës të cilët kanë njoftuar se Oto Xhon pritet

Nga Prishtina në Tiranë, rrugëtimi fantastik europian, Fejnordi kërkon trofe pas 20 vitesh

Roma dhe Fejnordi janë dy skuadrat që do të diskutojnë trofeun e “Europe Conference League” në “Air Albania” më 25 maj. “Ujkesha romake” rikthehet pas 31 vitesh në një finale europiane, teksa skuadra nga Roterdami do të shijojë një duel për trofe pas plotë 20 vitesh. Fejnord ka fituar një Ligë