Ardit Iljazi është në gjendje të mirë, shpjegon momentin e goditjes (VIDEO)

Futbollisti i FC Shkupit, gostivarasi Ardit Iljazi është në gjendje të mirë shëndetësore pas goditjes që mori sot nga tifozët e Shkëndijës në transfertën në Tetovë, ndeshje kjo që në fund u mbull me rezultatin e fillimit 0:0, shkruan “infOSport.mk”. Këtë moment aspak të mirë, Iljazi e ka rrëfyer për Open-TV,

Provokimi i Ballistëve, “Slloga Jugomagnat, Shvercerat Çair” e shkruar me kirilicë!? (VIDEO)

Pankarta që shihni në foto e që ishte shkruar me kirilicë, “Slloga Jugomagnat, Shvercerat Çair”, u ishte dedikuar tifozëve të FC Shkupit. Ishte ky një ngacmim i grupit të tifozëve të Shkëndijës “Ballistët”, të cilët tashmë disa vite me rradhë kanë mosmarrëveshje me tifo grupin shqiptarë nga Shkupi, shkruan “infOSport.mk”. Kjo

Struga Trim Lum dhe Renova nuk gabojnë, Ak.Pandev konfirmon pozitën e dytë (VIDEO)

Struga Trim Lum dhe Renova nuk i  kanë diskutuar fitoret e tyre në takimet e sotme të javës së 32-të, duke bërë që të kapin pozitat ndoshta edhe të dëshiruara, nga gjithë ajo që treguan gjatë këtij sezoni, shkruan “infOSport.mk”. Struga Trim Lum në Shkup mundi Makedonija Gj.P e Muharem Bajramit

Derbi i madh shqiptarë u mbyll pa gola dhe me skena të turpshme (VIDEO)

Derbi i madh  shqiptarë midis Shkëndijës dhe FC Shkupit është mbyllur me barazim pa gola, edhe pse vendasit mund të arkëtonin 3 pikët e plota, në rast se në minutën e 96-të, nga gjithsej 15 minuta lojë shtesë, Lupçe Doriev shënonte nga pika e bardhë, njofton “infOSport.mk”. Megjithatë kjo nuk ishte

Ja ku mund ta ndiqni drejtëpërdrejtë ndeshjen derbi, Shkëndija – FC Shkupi

Ndeshja midis Shkëndijës dhe FC Shkupit, e vlefshme për javën e 32-të në elitën e futbollit vendor ka nisur tashmë disa minuta, ndërsa e njëjta po zhvillohet pa prezencën e tifozëve mysafir, “Shvercerat”, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse këta të fundit ishin nisur të organizuar drejt Tetovës, të njëjtit u ndalën në

Tetova në festë, mirëpret dy kampionët e fundit, “Ballistët” dhe “Shvercerat” gati për spektakël!

Shkëndija – FC Shkupi pa dyshim se ishte kryetema e javës në futbollin vendor. Kjo ndeshje pritej me shumë interesim nga futbolldashësit në vendin tonë, e në veçanti nga dy tifo grupet e mëdha  shqiptare, “Ballistët” – “Shvercerat”, që nesër do të kenë mundësinë të promovojnë kulturën e lartë të