Makedonija GJ.P e Bajramit përmes Kupës shpreson Europën

Makedonija GJ.P me Muharem Bajramin në krye ka bërë një super sezon, shkruan “infOSport.mk”. Makedonija GJ.P nga një skuadër kandidate për pjesën e poshtme të tabelës, ku edhe ndodhej kur e kishte rimarë drejtimin e ekipit strategu shqiptarë (pozita e 8-të), e solli atë në pozitën e katërt, deri javën

FC Shkupi kampion, Ak.Pandev dhe Shkëndija në Ligën e Konferencës!

FC Shkupi tashmë disa javë ishte shpallur kampion, ndërsa pas zhvillimit të ndeshjeve të javës së 32-të dje, mësuam edhe dy skuadrat që do na prezantojnë në garat e Ligës së Konferencës, shkruan “infOSport.mk”. Akademia Pandev me fitoren 2:1 ndaj Rabotniçkit, edhe zyrtarisht siguroi pozitën e dytë me 64 pikë, 9

Struga Trim Lum dje i shkaktoi disfatën e parë si vendas Makedonija GJ.P në 2022-tën

Struga Trim Lum dje në stadiumin e Gjorçe Petrovit në Shkup mundi Makedonija Gj.P me rezultatin 3:1, duke i shkaktuar në këtë mënyrë disfatën e parë si vendas në vitin 2022 skuadrës së Muharem Bajramit, njofton “infOSport.mk”. Me strategun shqiptarë në krye, Makedonija GJ.P. brenda vitit aktual deri para ndeshjes me

Bosançiç, golashënuesi më i mirë i Struga Trim Lum flet për dy golëshin e tij dhe fitoren ndaj Makedonija GJ.P

Struga Trim Lum në 4 ndeshjet e fundit ka tubuar 10 pikë, duke bërë një lëvizje pozitive në renditjen tabelare, njofton “infOSport.mk”. Ekipi strugan, i cili edicionin e kaluar prezantoi vendin në garat e Ligës së Konferencës, këtë vit nuk mundi ta përsëris një gjë të tillë, kjo ndoshta edhe shkaku

Reagimi i FC Shkupit pas ndodhive të djeshme në Tetovë: “Asnjë rivalitet nuk mund të tejkalojë miqësinë dhe vllazërinë”

Të dielën në stadiumin e qytetit të Tetovës u zhvillua derbi shqiptarë midis Shkëndijës dhe FC Shkupit. Edhe pse pritej një festë e vërtetë në këtë super përballje, një gjë e tillë nuk ndodhi, pasi ndeshja në fjalë në disa raste u ndërpre për shkak hudhjes së gjësendëve të ndryshme