Fitore e çmendur e Inter në finalen e Kupës, triumfojnë ps 11 viteve

Fitore e çmendur e Interit në finalen e madhe të Kupës së Italisë, që sonte në “Olimpiko” na dhuroi gjithçka. Gola, spektakël, kthesa, grintë, duele, luftë, lot dhe gëzim, e që kuptohet gëzimi ishte “zikaltër”, pasi skuadra nga Milano në fund shënoi fitore 4:2, edhe atë pas 120 minutave lojë,

U tha se u përjashtua nga Lyoni për shkak të gazrave, reagon ashpër Guedes!

Mbrojtësi i Lyonit, Marcelo Guedes, është rikthyer në “Twitter” për t’iu përgjigjur me furi raportimeve se ai u largua nga klubi i tij, për shkak të lëshimit të gazrave në dhomat e zhveshjes. Të martën, raportet e bujshme nga “L’Equipe” në Francë pretenduan se qendërmbrojtësi ishte hequr nga ekipi i parë

UEFA zbulon emrin e arbitrit të finales së Ligës së Kampionëve

UEFA ka zbuluar emrin e arbitrit, i cili do e ndajë drejtësinë në finalen e Ligës së Kampionëve të këtij edicioni, ku mejdanin do të ndajnë Liverpulli dhe Real Madridi. Ndeshja në fjalë do të zhvillohet në Paris me datë 28 maj, ndërsa të njëjtën do ta drejtojë arbitri francez, Klement

Vjen largimi i parë nga rradhët e skuadrës kampione të Ballkanit!

Pasi u shpall kampion i Kosovës me skuadrën e Ballkanit të drejtuar nga Ilir Daja, fantazisti Nazmi Gripshi mund të shpallë “divorcin” me skuadrën nga Suhareka, shkruan “panoramasport”. Ish-mesfushori i Teutës dhe i Skënderbeut është pranë transferimit te skuadra e sapo shpallur kampione e Shqipërisë, Tirana. 24-vjeçari durrsak është një njohës i

Të gjithë kundërshtarët e mundshëm të FC Shkupit në raundin e parë eliminatorë të LK

FC Shkupi tashmë disa javë më herët ka siguruar titullin e kampionit, teksa të dielën që vjen në Çair pritet një festë e madhe gjatë ndeshjes së fundit të sezonit 2021/2022 që kjo skuadër do ta zhvillojë kundër Akademia Pandev. Pritet të jetë kjo një super përballje, duke pasur parasysh

Kupa tek juniorët, Vardari përmes penaltive eliminoi FC Shkupin në gjysmëfinale

Sot në Hipodrom të Shkupit, skuadra e juniorëve të Vardarit  ka eliminuar ekipin e FC Shkupit në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në kohën e rregullt u mbyll me shifrat 1:1, ndërsa falë ruletit të penaltive, futbollistët e Vardarit iu gëzuan kualifikimit në finalen e madhe,