FBM cakton arbitrët për ndeshjen vendimatare të KB Çair 2030 për inkuadrim në Ligën e Parë

Komisioni i garave pranë Federatës së Basketbollit të Maqedonisë gjatë ditës së sotme  ka caktuar arbitrët që do të ndajnë drejtësinë në ndeshjen e tretë të fazës “play-off”, midis KB Çair 2030 dhe Vardarit, dy skuadra këto që po luftojnë për një vend në Ligën e Parë të basketbollit vendor,

KB Shkupi nuk arriti të siguroj një vend në Ligën e Parë, Çair 2030 një gjë të tillë pret ta bëjë me 14 maj!

KB Shkupi nuk arriti të sigurojë një vend për në Ligën e Parë të basketbollit në vend, pasi një ditë më parë u mposht edhe në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të “play-off” kundër skuadrës së Strumivës, që në këtë mënyrë rikthehet në mesin e më të mirëve pas disa viteve

Shkëndija përforcimet i nis nga porta! Transferimi i parë vjen nga Shqipëria!

Shkëndija të dielën do të zhvillojë ndeshjen e fundit të sezonit 2021/2022. “Kuqezinjtë” nga Tetova sezonin e mbyllin me transfertën në qytetin e bukur të Strugës, aty ku do të përballen me Struga Trim Lum, shkruan “infOSport.mk”. Pavarësisht rezultatit përfundimtarë, Shkëndija do të mbyll këtë edicion në pozitën e tretë, duke

Finalja e Kupës së Kosovës nën dritën e prozhektorëve në “Fadil Vokrri”

Drita e Ardian Nuhiut nuk arriti të përsëris suksesin e vitit të kaluar për tu shpallur kampione, mirëpo që kjo skuadër do të tentojë të paktën trofeun e Kupës, pasi arriti deri në finale ku do të përballet me Llapin e Tahir Batatinës, shkruan “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë që pritet me

Benzema sonte kundër Bardhit dhe Levantes mund të futet në librin e rekordeve

Reali i Madridit sonte do të përballet me Levanten e Enis Bardhit, teksa Benzema ka mundësinë që të shkruaj historinë, duke u futur në librin e rekordeve. Sulmuesi më në formë në futbollin europian, sonte në Bernabeu do të ketë mundësinë të kalojë legjendën e Realit, Raul Gonzalez, duke i

Partizani i Tiranës dëshiron dy lojtarët e Shkëndijës!

Partizani i Tiranës sezonin që po lëmë pas, nuk është së bërë shumë mirë në Superligën shqiptare. “Demat e Kuq” nga kryeqendra shqiptare janë ende në lojë për një vend që siguron Europën, ku dhe jemi mësuar ti shohim vazhdimisht këto vitet e kaluara, mirëpo një gjë e tillë do

Lajmi i fundit! Një kombëtare drejt përjashtimit, Italia mund të luaj në “Qatar 2022”!

Italia mund të luaj në Botërorin e këtij viti që do të mbahet në Katar! Ky është lajmi i bujshëm që është shpërndarë në mediat italiane, me të mësuar se FIFA ka nisur hetim të mirëfilltë për përfaqësuesen e Ekuadorit. Kjo e fundit akuzohet se ka aktivizuar një futbollist i cili

Atletiko do të luaj në Ligën e Kampionëve sezonin e 10-të me rradhë (VIDEO)

Atletiko Madridi mundi 2:0 Elçen në transfertë, duke siguruar pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve edhe për sezonin e arshshëm, njofton “infOSport.mk”. “Jorganxhinjët” falë fitores sonte, arritën që të zbresin Seviljën nga pozita e tretë, kjo pasi skuadra andaluziane barazoi pa gola me Majorkën e Vedat Muriqit. Pikërisht Sevilja do të jetë kundërshtari

Mançester Siti po ecën me hapa të sigurtë drejt titullit, De Brujne 4 gola kundër Vulvs (VIDEO)

Mançester Siti vazhdon të ketë 3 pikë epërsi ndaj Liverpullit,edhe atë dy xhiro para fundit të kampionatit në Premierligë, teksa si mysafir mundi Vulverhemptonin me rezultatin 5:1, njofton “infOSport.mk”. Kjo do të thotë se “pasanikët” në dy xhirot e fundit kanë nevojë për 4 pikë, për të siguruar titullin e kampionit.