KB Çair 2030 shkruan historinë, elimonin Vardarin dhe siguron Superligën (VIDEO)

KB Çair 2030, i udhëhequr nga trajneri Erhan Ramadani, sonte ka shkruar historinë, teksa në ndeshjen e tretë vendimtare të fazës “play-off” për inkuadrim në Ligën e Parë, mposhti Vardarin me rezultatin 85:59, duke regjistruar kështu fitoren e dytë që ju siguron atyre pjesëmarrjen në Superligë për edicionin e ardhshëm,

Voska Sport barazon dhe në balotazh shkon, Vardari në ligën e dytë sërish do vallëzon

Voska Sport ka arritur qëllimin për të mos humbur në Kratovë, duke barazuar 1:1 me Sileksin dhe duke siguruar pozitën e dytë në Ligën e Dytë – Perëndim, njofton “infOSport.mk”. Skuadra shqiptare nga qyteti i bukur i Ohrit në këtë mënyrë fiton të drejtën për të luajtur në ndeshjen e balotazhit

Gjeneratat e reja të FC Shkupit dhe Shkëndijës bëhen bashkë dhe shembull për të mëdhenjt!

Sot në lagjen Butel të Shkupit u takuan dy skuadrat shqiptare FC Shkupi – Shkëndija, gjenerata U15, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për dy skuadra që vazhdimisht prodhojnë futbollistë, ndërsa pikërisht nga këto gjenerata përgatiten edhe futbollistë për ekipet e para. E derisa ndeshja e fundit e seniorëve mes këtyre dy skuadrave e

“Garda e nderit” nga futbollistët e Voska Sport për Sileksin që edicionin e ardhshëm do të luaj në Ligën e Parë

Në Kratovë para pak minutave filloi ndeshja derbi e javës së fundit në Ligën e Dytë – Perëndim, midis Sileksit dhe Voska Sport, njofton “infOSport.mk”. Nëse skuadra vendase ka siguruar kualifikimin në Ligën e Parë, një gjë e tillë nuk mund të thuhet edhe për Voska Sport, skuadër kjo që sot

“Shvercerat” do festojnë bashkë me “Tirona Fanatics” titullin kampion të FC Shkupit!

Çairi dhe Shkupi gati për festë. Skuadra e kësaj lagje që mban emrin FC Shkupi, nesër edhe zyrtarisht do të ngrejë trofeun e kampionit, titull këtë të cilin e siguroi që 4 javë më parë. Nesër  në Çair në xhiron e fundit të kampionatit të sivjem vjen skuadra e Akademia Pandev,